На Львівщині створили «Туристичний кластер»: у чому його переваги для галузі туризму

Сьогодні керівництво Львівської облдержадміністрації разом з представниками туристичного бізнесу регіону підписали Статут з нагоди створення громадської спілки «Туристичний кластер Львівщини».

Зустріч відбулась під головуванням очільника області Максима Козицького.

«Давно відомо, в єдності – сила. Переконаний, що зовсім скоро ми побачимо ефективність роботи туристичного кластера, який буде швидко реагувати на виклики та просувати прогресивні ідеї. Успішні напрацювання в цій галузі вже є. В березні цьогоріч Львівська облдержадміністрація започаткувала проєкт «Експедиція громад: фокус на туризм», який дає можливість налагоджувати ефективну співпрацю між туристичним бізнесом на місцях, туроператорами та владою. Виїзди в громади свідчать про те, що туризм оговтується від пандемії. Розуміємо, що розвиток економіки регіону залежить в тому числі і від туризму. Тож ми готові стати почесним членом новоутвореної громадської спілки «Туристичний кластер Львівщини», та спільно працювати над залученням фінансової підтримки задля реалізації завдань та заходів з розвитку туризму на Львівщині», - відзначив голова ЛОДА.

Опісля офіційної частини сторони нотаріально засвідчили Статут громадської спілки «Туристичний кластер Львівщини». Учасники об’єднуються, щоб забезпечити сталий розвиток туристичної галузі Львівської області на основі спільних інтересів, які надалі реалізуватимуть через різноманітні програми чи проєкти. Новоутворений Кластер маже здійснювати співробітництво з іноземними чи міжнародними організаціями.

Основними завданнями Кластеру є:налагодити якісну та ефективну взаємодію усіх учасників з органами державної влади та місцевого самоврядування, сформувати їхню узгоджену та скоординовану діяльність на розвиток галузі туризму. Та, найосновніше, підвищити стандарти ведення туристичної діяльності, впровадити галузеві стандарти та стандарти безпеки.

«Туристичний кластер Львівщини посилить ефективність маркетингових та заходів з розвитку туризму в регіоні на національному та міжнародному рівні, а також  спільно із ЛОДА та органами місцевого самоврядування зможемо акумулювати необхідні ресурси для реалізації завдань і відповідно збільшити якісні туристичні потоки», - наголосила начальниця управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталія Табака.

До підписання Статуту новоутвореного Кластера долучились міські голови найпопулярніших курортів Львівщини – Трускавця й Моршина, голови селищних рад, директори дочірніх підприємств, представники готельного бізнесу тощо. Отож, засновниками кластера стали: гірськолижний комплекс «Плай», Mirotel Resort&Spa, TAOR Karpaty Resort & Spa, санаторій «Карпати Трускавець», «Вежа Ведмежа», Edem Resort Medical & Spa, готельно-оздоровчий комплекс «Святий Шарбель», «Буковиця», «ТУР-Галичина», готель «Цитадель Інн».

Нагадаємо, що ідею про створення туристичного кластера обговорили ще влітку (читати тут), а вже сьогодні усі напрацювання вдалось втілити в життя.

1 / 9