На Львівщині створять прихисток для осіб, які постраждали від домашнього насильства, торгівлі людьми або за ознакою статі

Одночасно у прихистку зможуть проживати більше 20 осіб.

Львівщина створить перший на заході України прихисток для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, домашнього насилля та насилля за ознакою статі.

Кошторис проєкту - майже 12 мільйонів гривень. Фінансує роботи з реконструкції та облаштування нового безпечного простору американський благодійний фонд «Сієнтія Юкрейн», з яким восени підписала меморандум про співпрацю Львівська районна військова адміністрація.

Крім ремонтних робіт, будинок планують повністю вмеблювати та облаштувати прилеглу територію. Одночасно проживати у прихистку зможуть до 22 осіб.

Реконструкцію в одноповерховому будинку вже розпочали. За кілька місяців тут з'являться 7 невеликих помешкань для жінок, а також кабінети, де можна буде отримати допомогу медиків, психологів і юристів.

«Йдеться про цілком інклюзивне приміщення. Одна з кімнат буде спеціально обладнана, аби там могла тимчасово проживати особа з інвалідністю. Ще одну готуємо для розміщення матері з дитиною. У цьому будинку зможуть на певний час знайти безпечний прихисток, насамперед, жінки, які постраждали від домашнього насилля, торгівлі людьми та сексуального рабства. Такі люди часто не знають, що їм робити і куди йти, не розуміють, кому вони потрібні. Вони конче потребують нашої допомоги. Саме тому ми створимо безпечне місце, де жінка зможе отримати не просто дах над головою, а їжу, медичну допомогу, послуги психолога і юриста, щоб якнайшвидше позбутися психологічної травми і, наприклад, швидко відновити втрачені документи», - пояснює голова районної військової адміністрації Христина Замула.

Голова Львівської РВА підкреслює, що проєкт створення прихистку не обмежується лише його простором. У планах - розгорнути широку інформаційну кампанію.  До прикладу, інформація українською мовою про те, що таке торгівля людьми, як вберегтися від небезпеки, куди звертатися у разі, коли з вами намагаються вчинити якісь підозрілі речі, або де та як шукати допомогу, коли людина вже потрапила у біду, повинна бути доступною у всіх міжнародних пунктах пропуску. До системи запобігання варто включити спеціальні послуги «перевіреного водія» у сервісах таксі, соціальну рекламу в медіа, інформаційні матеріали, адаптовані для українських учнів та студентів усіх областей.