На Львівщині стартував Всеукраїнський форум військових письменників

Подія об’єднала понад два десятки авторів, які з початку російсько-української війни захищають Україну та волонтерять.

З 4 по 6 травня на Львівщині триватиме V Всеукраїнський форум військових письменників. Чоловіки та жінки, які захищають Україну та займаються волонтерською діяльністю презентують власні літературні доробки у низці закладів культури Львова та громад області. Зокрема, в Миколаєві, Стрию, Бориславі, Червонограді, Моршині, Бузьку, Трускавці, Жидачеві, Новому Роздолі, Радехові, Красне, Добротворі. Поспілкуватись з письменниками та придбати їхні книги зможуть всі охочі.

Стартував форум у бібліотеці імені Романа Іваничука. Дійство об’єднало понад два десятки авторів – військових, волонтерів, журналістів з різних куточків України.

«На жаль, нам досі доводиться чути російську мову в Україні, навіть після того, як окупант щодня вбиває наших співвітчизників – на фронті, у їхніх будинках, школах, магазинах. Ця війна має навчити кожного українця цінувати те, що у нас є – мову, культуру, традиції. Ми повинні плекати українську книгу, її має бути настільки достатньо, щоб російськомовну літературу навіть не можна було знайти. Для цього важливо підтримувати книговидання, літературне середовище, збільшувати фінансування на розвиток освіти та культури. Тому я надзвичайно радий, що такий захід на Львівщині проводять вже не вперше – кожна історія, кожен вірш, кожне оповідання воїнів є дуже проникливим та пізнавальним. Особливо в сучасних реаліях. Бажаю, щоб кожен з авторів зміг реалізувати свої ідеї та напрацювання. А чи робимо ми достатньо зараз, покаже час»,  – зазначив заступник очільника Львівської ОВА Іван Собко.

До слова, форум військових письменників проводять вп’яте, вперше подія відбулась у 2019 році. Організаторами цьогорічного заходу стали Львівська бібліотека для юнацтва імені Романа Іваничука та департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА.

Долучитись до подій можна в офлайн та онлайн-форматі (відеотрансляцій) на сторінці форуму. Детальна програма і список авторів у галереї.

Переглядів: 1