На Львівщині стартувала навчальна програма з розвитку молодіжного підприємництва

Програма має на меті допомогти учням та студентам області, у тому числі з числа внутрішньо переміщених осіб, реалізувати власні розробки та започаткувати власну справу.

Сьогодні, 12 січня, у Львівській області за сприяння «USAID» офіційно стартував проєкт з розвитку молодіжного підприємництва серед ВПО. Учасниками навчальної програми є молоді люди громад області віком від 12 до 20 років.

Розвиток креативності, винахідництва та підприємництва серед молоді є серед пріоритетів Програми розвитку освіти області на 2023 рік. Зі свого боку Львівська обласна адміністрація обіцяє всебічно підтримати проєкт.

«Завдяки таким проєктам українська молодь має змогу повірити у власні сили та реалізувати свій потенціал у власній державі. Молодь повсякчас була рушієм змін у будь-яких галузях, їхні сучасні та прогресивні ідеї допомагають створювати нові й нові проєкти задля розвитку країни. У результаті започатковані стартапи зможуть залучати інвестиції та підтримувати нашу економіку. Львівська ОВА й надалі буде підтримувати схожі ініціативи та співфінансувати їх», - зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

У межах проєкту молодь отримає можливість навчатися за такими напрямами: вступ до ІТ, 3D-графіка, робототехніка, експлуатація безпілотників, біотехнології. Найцікавіші бізнес-ідеї учасників отримають підтримку партнерів проєкту для реалізації в майбутньому. Крім цього, найкращі проєкти отримають фінансування з обласного бюджету на суму 1 млн гривень.

Понад 500 школярів, учнів закладів професійної та фахової передвищої освіти, студентів перших курсів ВНЗ області з різних громад Львівщини, в тому числі ВПО, зможуть пройти безкоштовне комплексне навчання основам підприємництва на базі львівської «Tech StartUp School».

Реєстрація для участі в програмі доступна за посиланням - http://surl.li/ejqyi

«Учасниками нашої програми можуть стати також молодь з числа ВПО. Ми прагнемо довести, що ВПО – це не додаткове навантаження на систему надання послуг, а перш за все людський ресурс, який привносить нові ідеї. До програми можуть долучатись представники всіх громад Львівщини. Проєкт дасть змогу молодим людям можливість розвинути свої технічні навички, поспілкуватися з потенційними інвесторами, щоб розробити й реалізувати свої успішні інноваційні стартап-проєкти», - розповів керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Марат Кюрчевський.

Керівник ГО «Tech StartUp School» Назар Подольчак зазначив, що навчальна програма викликала великий інтерес у молоді. Оскільки останніми днями кількість реєстрацій на навчання зросла, термін прийому заявок продовжили до 20 січня.

Навчання триватиме 3 місяці в онлайн-режимі. Учні матимуть доступ до усіх навчальних матеріалів та записів навчання. Кожен курс складається з 8 лекційних та 8 практичних занять, які проводитимуть 20 досвідчених спеціалістів.

Станом на зараз реєстраційну форму заповнило близько 850 осіб. Найбільше заявок на навчання подали жителі Славської, Рава-Руської, Стрийської громад. При цьому 12,5 % зареєстрованих – це внутрішньо переміщені особи. Найбільший інтерес до програми виявили підлітки 12-16 років.

Проєкт реалізовує «Tech StartUp School» Національного університету «Львівська Політехніка» за сприяння Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та Львівської ОВА.

Переглядів: 8