На Львівщині середня вартість гектара приватної сільськогосподарської землі становить пів мільйона

Йдеться насамперед про приватні землі з цільовим призначенням для ведення товарного с/г виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства, садівництва тощо.

«Приватні сільськогосподарські землі для ведення особистого селянського господарства, садівництва тощо ніколи не знаходились під мораторієм, тому продавались як будь-яка приватна власність і до відкриття ринку землі. З 1 липня 2021 року на теренах Львівщини укладено 2634 правочинів з купівлі-продажу приватних сільськогосподарських земель на площу 2,44 тис. га. Середня вартість 1 гектару такої землі становить 500,5 тис. грн», - коментує директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Тетяна Гетьман.

Що стосується саме колишніх підмораторних земель, то в області з 1 липня 2021 року продали 842 паїв, загальною площею 1,12 тис. га. А з моменту повномасштабної війни продали понад 360 га. При чому середня вартість 1 гектару паю становить 75,82 тис. грн – найвищий після Київщини показник по Україні.

Регіони з найактивнішим ринком землі під час війни (за кількістю угод та площею паїв щодо яких зареєстровані правочини купівлі-продажу): Харківщина (25,98 тис. га), Херсонщина (14,42 тис. га) та Дніпропетровщина (14,36 тис. га).

Корисні посилання:

Моніторинг земельних відносин Держгеокадастру

Дашборд Мінагрополітики

Переглядів: 0