На Львівщині середня вартість гектара паю становить близько 80 тисяч гривень

З моменту відкриття ринку землі, а саме з 1 липня торік, Львівщина вкотре підтверджує статус однієї з найдорожчих областей України за вартістю земельних часток (паїв).

Водночас за площею відчужених сільськогосподарських земель область посідає останні місця.

«Якщо говорити про кількісні показники, то в області продано 768 земельні паї, площею 1013 га. При цьому, середня вартість 1 гектару становить близько 80 тис. грн, що перевищує середню ціну по Україні удвічі та поступається лише Київській області», – наголосила директорка департаменту Тетяна Гетьман.

Найбільше транзакцій з землею проведено у Харківській, Херсонській та Дніпропетровській областях, а найменше – Івано-Франківській, Закарпатській та Чернівецькій областях.

«Слід зазначити, що законом встановлене важливе обмеження, а саме, до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку. Середня НГО ріллі в області становить 21,5 тис. грн. Проте, як ми бачимо, фактична ціна продажу є більшою як в 3,7 раза», – підкреслила Тетяна Гетьман.

Загалом на території Львівщини, з моменту скасування мораторію на відчуження земель здійснили 3109 правочинів щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення на загальну площу – 2,7 тис. га.

Переглядів: 0