На Львівщині СБУ заблокували схему вимагання оплати з ВПО за безкоштовне житло

Злочинці планували збагатитися коштом людей, які втратили домівки через розпочату росією війну.

На Львівщині Служба безпеки України викрила та блокувала протиправну схему вимагання оплати з внутрішньо переміщених осіб за безкоштовне житло.

Оперативники встановили, що бізнес на переселенцях організували посадові особи структурного підрозділу одного з держпідприємств регіону. А саме, керівництво оздоровчо-лікувального комплексу, яке входить в структуру ДП.

Санаторій повинен був приймати на тимчасове безкоштовне проживання вимушених переселенців, проте керівництво закладу вирішило на цьому «заробити». В.о. головного бухгалтера вимагала гроші з таких осіб за, нібито, не створення штучних перешкод під час поселення.

Згодом, аби завуалювати свою злочинну діяльність, зловмисниця складала та видавала, потерпілим від військової агресії людям, сфальсифіковані квитанції про оплату житла.

Фігурантці провадження вже повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Готуються матеріали для обрання запобіжного заходу.

Тривають слідчі дії для встановлення суми завдаваних збитків, та притягнення до відповідальності усіх причетних осіб.

Заходи з викриття проводились оперативниками УСБУ у Львівській області спільно зі слідчими Національної поліції за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури.