На Львівщині розпочався престур МОН щодо реформи професійної освіти

Серед доповідачів заходу – представники МОН, місцевої адміністрації, закладів професійної освіти та бізнесу.

У Львові стартував престур про результати і досягнення реформи професійної освіти «Нові можливості української профтехосвіти». Престур триватиме 6 та 7 квітня 2023 року та передбачатиме ознайомлення журналістів із ключовими викликами та перемогами реформи профтехосвіти, змінами, що відбулися у закладах, практиками співпраці з бізнесом.

«Ми хочемо, щоб кожен охочий, хто прагне навчитись нової професії або змінити сферу роботи, міг це зробити ефективно, якісно і навіть не виходячи з дому. Саме тому однією з ключових цілей є оптимізація та диджиталізація всіх освітніх та організаційних процесів професійної освіти. Це дозволить її зробити інклюзивною, гнучкою і максимально доступною як для школярів, так і для дорослих, а також допоможе швидко реагувати на будь-які виклики ринку праці, які нас чекатимуть після відбудови», – зазначив заступник міністра освіти і науки Дмитро Завгородній.

Упродовж першого дня престуру представники медіа дізналися, як розпочиналась реформа профосвіти, які у неї ключові цілі, а також перспективи та потенціал професійної освіти у майбутній відбудові України. Учасники відвідали Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу і змогли вживу подивитися, як працює профтех та проходить навчання і практика учнів.

«Реформа профтехосвіти успішно реалізується – навчальні заклади Львівщини це відчувають. У багатьох закладах професійної освіти створено наглядові ради, до яких увійшли основні стейкголдери сфери, представники підприємств, бізнесу. Тут також створено близько 40 навчально-практичних центрів із сучасним обладнанням, регулярно проводяться освітні академії та конкурси фахової майстерності для обміну досвідом, підвищення кваліфікації. Минулого року започатковано табори підприємництва для учнів закладів профтехосвіти», – зазначив директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Олег Паска.

Друга половина дня була присвячена екскурсії журналістів до Вищого професійного училища № 29 міста Львова, де вдалося оглянути сучасні STEM-лабораторії, поспілкуватись з педагогами та учнями, а також дізнатися, як реформа безпосередньо впливає на учасників освітнього процесу та роботу закладу.

Нагадаємо, що 270 учасників розпочали змагання у конкурсі фахової майстерності серед закладів професійної освіти.

Довідково:

Престур є складовою комунікаційної кампанії Міністерства освіти і науки та Програми «EU4Skills: кращі навички для сучасної України». Програма має на меті надати підтримку у впровадженні реформи профосвіти та модернізації інфраструктури обраних навчальних закладів.

Реформа професійно-технічної освіти та навчання (ПТО) є пріоритетом у масштабній програмі реформ, яку здійснює український уряд. Спільна програма ЄС та його держав-членів Німеччини, Фінляндії, Польщі та Естонії EU4Skills спрямована на підтримку реформи сектору ПТО в Україні. Серед основних завдань реформи: адаптувати навчання до вимог ринку праці та допомогти молоді й дорослим реалізувати власний потенціал.

Переглядів: 2