На Львівщині погодили ще одну заявку на створення саду на суму 3,5 млн. гривень

У межах урядової програми «єРобота» з підтримки сільгоспвиробників у вигляді грантів Львівщина отримала ще одну погоджену заявку на суму 3,5 млн. гривень на створення і розвиток садівництва.

До попередніх двох учасників (ТзОВ «Агрофрутіка Бишків» Львівського району, ТзОВ «Органік Захід-Груп» Червоноградського району) долучилось ФГ «Блюберрі Фарм» Яворівського району. Учасники грантової програми вирощуватимуть ягоди, зокрема лохину.

Загальна погоджена за трьома заявках сума становить 18,2 млн. гривень, а площа нових насаджень становитиме 53,9 га.

«Це вже третя погоджена заявка для садівників Львівщини на вирощування лохини. Вирощування цієї культури в області набирає обертів, адже висаджені у поточному році дворічні саджанці лохини починають плодоносити вже наступного року. Коштами грантової підтримки площі її вирощування в комерційному секторі збільшаться вдвічі. Ми очікуємо насичення вітчизняного ринку якісною ягідною продукцією та розширення експорту», - прокоментувала директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.

Нагадаємо, грантова програма передбачає співфінансування отримувача і держави у співвідношенні:

- не менше 70 % вартості проекту висадки насаджень - за рахунок гранту, але не більше ніж сума на один гектар, визначена до кожного виду культур;

- не менше 30 % коштами (власних або кредитних) отримувача гранту.

Отримувач може отримати грант для висадки насаджень на площі від 1 до 25 гектарів за наявності розробленого проекту саду на відповідну культуру. Коштами гранту можна оплатити будь-які витрати, які пов’язані з погодженим проектом висадки насаджень (закупівля саджанців, обладнання, систем поливу, добрив, тощо).

Основна умова для учасників програми – створити відповідну кількість нових робочих місць та провадити підприємницьку діяльність після висадки насаджень упродовж не менше п’яти років і сплачувати до державного бюджету платежі з податків та зборів, пов’язаних з працевлаштуванням працівників відповідно до проекту висадки насаджень.

Вичерпна інформація з умовами, правилами подачі заявки  та вимогами на відповідність для отримання гранту наведена у Порядку надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738.

Ознайомитись з вищезазначеними нормативними документами для отримання гранту можна на сайті Мінагрополітики за посиланням:  https://minagro.gov.ua/pidtrimka

Переглядів: 0