На Львівщині планують створити п’ять кластерів поводження з твердими побутовими відходами

Команда регіонального офісу U-LEAD у Львівській області організувала інформаційну сесію щодо питань управління відходами для громад Львівщини.

Налагодження якісної системи поводження з твердими побутовими відходами – важлива складова в роботі органів місцевого самоврядування. За словами керівниці регіонального офісу U-LEAD у Львівській області Галини Хрущак, питання управління відходами на регіональному рівні актуальна тема для громад, особливо в контексті підготовки ними власних проєктів,  які мають співвідноситися з регіональним планом управління відходами.

«Львівські громади є учасниками ініціативи Програми «U-LEAD з Європою» з управління відходами. Наші експерти консультують громади з низки питань, які стосуються поводження з ТПВ. Фахівці з територіальних громад працюють над створенням власної системи поводження з відходами, тому для них важливо розуміти, які механізми закладені в регіональному плані на рівні Львівської області», – зазначила Галина Хрущак.

Заступниця директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА Ганна Башта розповіла учасникам заходу про процес розробки регіонального плану управління відходами у Львівській області. Фахівчиня розповіла, що проєкт плану розпочали розробляти ще у 2019-2020 рр, однак з того часу змінилися умови.

«Наше основне завдання – напрацювати дієвий план, який складатиметься з конкретних кроків та інструментів поводження з твердими побутовими відходами. Для цього Львівська область була поділена на п’ять кластерів поводження з ТПВ, щоб максимально ефективно охопити всю територію та налагодити якісний процес збору та переробки відходів. Завдяки кластерам набагато легше провести аналіз та визначити логістику», – повідомила Ганна Башта.

У проєкті плану визначенні заходи поводження ТПВ, до яких входить збір різних видів відходів, їхня переробка, включаючи створення відповідної інфраструктури.

Ганна Башта додала, що близько 30% усіх відходів на Львівщині припадають на місто Львів. При розробці плану враховують географічне розміщення, ситуацію з демографією, економічну активність та фінансову спроможність громади.

Також учасникам інформаційної сесії були презентовані проєктні ініціативи громад Львівської області у сфері управління відходами.

Нагадаємо, що «U-LEAD з Європою» запустила нову навчальну програму для представників територіальних громад «Кроки для спеціалістів. Управління відходами». Для участі в ініціативі були відібрані п’ять громад від Львівщини – Мостиську, Ходорівську, Бориславську, Самбірську та Східницьку.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Переглядів: 0