На Львівщині на сальмонельоз захворіли 26 людей: що робити у разі інфекції

У Львівській області 26 людей захворіли на сальмонельоз, з них 3 дітей. Хворі госпіталізовані у Львівську обласну інфекційну клінічну лікарню. Стан середньої важкості.

«Про кишкові інфекції говоримо багато, особливо влітку. Віруси, бактерії, потрапивши в воду або харчові продукти, або через немиті руки чи набридливі мухи, можуть потрапити в наш організм і викликати хворобу. Нудота, блювота, біль в животі і пронос — класичні ознаки кишкової інфекції», - розповіла Наталія Іванченко, керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ.

Що робити у разі інфекції?

1. Перш за все, варто випити сорбент. Це може бути біле вугілля, Ентеросгель чи інші. Також потрібно часто пити воду маленькими ковточками. Ідеально, якщо це суміш для оральної регідратації.
  2. Якщо болить живіт, то можна випити «Но-шпу». Однак в жодному разі НЕ ЗНЕБОЛЮЄМО! Інколи потрібна допомога хірурга, а знеболивши, можна замаскувати симптоми хвороби.
  3. Якщо невпинна блювота, запаморочення, висока температура – негайно звертайтесь по медичну допомогу.

Як уникнути хвороби?

Часто мийте руки, особливо перед вживанням їжі. Не їжте страви, якщо здалося, що вони зіпсулися. Воду краще пити або пляшкову, або перекип'ячену. Не заковтуйте воду, під час купання у водоймі. Не мийте посуд у річковій воді.

Уникайте влітку вживання багатокомпонентних страв, виробів з кремом. Не залишайте готову їжу більше двох годин за межами холодильника. Майте окремі дощечки для сирих і готових страв, окремо для овочів та м'яса. Дуже важливо добре просмажувати чи проварювати яйця та вироби з них, м'ясо та птицю.