На Львівщині міжнародні та місцеві партнери долучилися до допомоги з облаштування гуртожитків для проживання ВПО

Цьогоріч в області запланували відремонтувати 11 гуртожитків для проживання вимушених переселенців. Фінансування для проведення ремонтних робіт затвердили з обласного бюджету в рамках Програми реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів.

Станом на сьогодні по основній кількості з них проектні роботи перебувають на завершальному етапі, на одному уже розпочали будівельні роботи.

Як розповіли у департаменті економічної політики Львівської ОВА перелік формували згідно з низкою критеріїв.

«Першочергово це мали бути діючі гуртожитки, які при мінімальних капіталовкладеннях у найближчій перспективі зможуть забезпечити розгортання максимальної кількості додаткових ліжко-місць для ВПО. Також дуже важливим є зручне територіальне розміщення з розвинутою виробничою та соціальною інфраструктурою (підприємства, школи, садочки, лікарні). Адже основною нашою ціллю є не лише допомогти ВПО знайти прихисток, а й працевлаштувати та на перспективу повноцінно інтегрувати в соціально-економічне життя громад», - наголосив керівник департаменту Степан Куйбіда.

Окрім ремонтних робіт гуртожитків важливим є їх забезпечення необхідними меблями та інвентарем для комфортного проживання. Тому, уже зараз Львівська ОВА спільно з міжнародними організаціями забезпечили ліжками і матрацами перших 5 гуртожитків, а це приблизно 800 ліжко-місць.

«Дякуємо управлінню Верховного комісара ООН у справах біженців, ПАТ «Запоріжсталь», Норвезькій раді у справах біженців (NRC), USAID, Solidarités International, Метінвест, ФК Шахтар, Асоціації сільських, селищних рад та об'єднаних громад України, підприємствам Львівщини-виробникам меблів. Завдяки їх підтримці, окрім допомоги з облаштування гуртожитків, з перших днів війни було встановлено понад 15 тисяч ліжко-місць для тимчасового проживання переселенців», - додали у департаменті.

Нагадаємо, що фінансовий ресурс закладений на Програму реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів у Львівській області становить 50 млн гривень. Відтак, відремонтують 11 об’єктів – гуртожитків закладів професійно-технічної та вищої освіти у Бориславі, Стебнику, Новому Роздолі, Стрию, Червонограді, Миколаєві, Сокалі, Новояворівську тощо.

Переглядів: 7