На Львівщині для діток діє Мобільний ігровий простір: як долучитися

Мальтійська служба допомоги запустила проєкт Мобільного ігрового простору, щоб у розважальній формі надавати психосоціальну підтримку дітям.

Три спеціалізовані команди у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях курсують на спеціальних бусах, наповнених ігровим та спортивним інвентарем.

Кожна команда складається із психологів, аніматорів та арттерапевтів, які організовують так звані «розумні розваги». Таким методом вони допомагають дітям впоратися з психологічними травмами, викликаними війною, а також полегшити процес інтеграції дітей-переселенців в нових осередках. У планах – залучити до проєкту 8000 дітей.

До теми: У Самборі завершують капремонт колишньої поліклініки, де житимуть понад 100 ВПО.

Основна ціль мобільного ігрового простору – емоційне розвантаження дітей. Участь в у такому мобільному ігровому просторі взяли вже 2566 дітей. Спеціалісти регулярно навідуються до дітей в школах, дитячих садочках, дитячих будинках, прихистках, шпиталях, також до діток з інвалідністю у трьох областях.

«Такий ігровий простір створили, щоб допомагати дітям отримувати звичні ритуали, які вони мали до повномасштабного вторгнення. А також допомогти створити місце для розвитку, радості та безтурботності, яку необхідно переживати дітям, щоб формувати відчуття довіри до світу. Дитина розвивається фізично, когнітивно та ментально найбільшою мірою через гру, тому в нашому арсеналі є доволі широкий вибір забав на різний вік та потреби: спортивні, музичні, розважальні, мистецькі, рукодільні, ігрові, сенсорно-розвиткові та ще багато іншого цікавого інвентарю є в нашому бусі», – пояснює психологиня Мальтійської служби допомоги у Львові Олена Романова.

Читайте також: Від початку повномасштабного вторгнення Мальтійської служба допомоги передала на Львівщині понад тисячу тонн гуманітарного вантажу.

Під час одного виїзду у «розумних розвагах» беруть участь до 100 дітей різного віку. Самі ж заняття тривають близько 2-х годин. Уже відбулася низка виїздів і фаворитами у дітей наразі є аквагрим, розмальовування екоторб та різні спортивні активності.

Команда Мобільного ігрового простору на Львівщині працює щоденно. Основними локаціями стають прихистки для ВПО, школи та дитячі садочки. Аби до вашого закладу приїхали спеціалісти, необхідно написати до Мальтійської служби допомоги у соціальних мережах: фейсбук та інстаграм. Також можна зателефонувати за номером – 0977396902.

Проєкт реалізує Мальтійська служба допомоги у співпраці з багатьма міжнародними партнерами.

Переглядів: 2