На Львівщині демонтують ще три монументи-символи радянської окупації

Йдеться про об’єкти-пам’ятки радянським солдатам у м. Турка, смт. Меденичі та с. Стрілки.

Вчора, 7 березня, відбулося чергове засідання консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА. Серед питань, які розглядали, — ті, що сприяють процесу декомунізації.

«Від початку року три громади області звернулися в департамент з метою позбутися символів радянської окупації на своїй території. Турка та Стрілки планують перенести братські могили радянських воїнів з центральної частини своїх населених пунктів на місцеві кладовища. А жителі смт Меденичі —  демонтувати скульптуру радянського солдата. Ми підтримуємо такі рішення, а тому якнайшвидше винесли ці питання на розгляд консультативної ради і її члени одноголосно підтримали всі три ініціативи. Тепер відповідні документи будуть подані до центрального органу охорони культурної спадщини», — коментує директорка департаменту Олена Василько.

Також під час засідання розглянули питання історичної довідки «Юдейського цвинтаря (окописька) у м. Ходорів». За результатами обговорень буде скеровано звернення до органу місцевого самоврядування щодо можливості розробки історико-архітектурного опорного плану міста.

Нагадаємо, минулого тижня в області декомунізували 6 об’єктів.

Переглядів: 4