На Львівщині через укус змії чоловік потрапив до лікарні: основи домедичної допомоги

У неділю, 17 липня, близько 21:00 год рятувальники отримали повідомлення, що в реанімаційне відділення Сколівської центральної лікарні поступив 29-річний львів’янин. Лікарі діагностували укус змії. Стан потерпілого середньої важкості.

Більшість випадків трапляються саме у літній період, коли плазуни виповзають погрітись на сонці. Тому нагадуємо про основні правила, які варто знати, запланувавши прогулянку природою.

Перш за все подбайте за зовнішній вигляд. Взувайте надійне взуття та одягайте штани. Якщо змія кусатиме, то прокусить тільки тканину штанів, а не шкіру.

При укусі категорично не можна відсмоктувати отруту, накладати джгут, робити надрізи, припікати місце укусу, накладати пов’язки з маззю.

Після укусу може з’явитись слабкість, головний біль, задишка, запаморочення, нудота, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів, гіпотонія. Ступінь вираження симптомів залежить від кількості отрути, яка потрапила в організм, але смертельні випадки трапляються рідко.

У процесі надання першої медичної допомоги варто пам’ятати про дві речі. По-перше, необхідно знерухомити постраждалу кінцівку. Для цього можна накласти шину, використовуючи підручні засоби, наприклад за допомогою двох гілок та пов’язки (замість бинта також можна використати шарф чи футболку). Важливо знати: що більше ми рухаємося, то швидше отрута поширюється тілом.

По-друге, до рани варто прикласти щось холодне. До слова, для цього існують спеціальні охолоджувальні пакети, які можна придбати в аптеці.

Переглядів: 0