На Львівщині активно розвивають мережу ЦНАПів

Однією з важливих цілей реалізації Регіональної програми інформатизації «Цифрова Львівщина» є розвиток мережі належних ЦНАП у територіальних громадах області.

Саме тому відділ розвитку надання адміністративних послуг управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА протягом лютого 2023 року провів низку нарад з керівниками центрів надання адміністративних послуг області.

Основною метою було обговорення механізмів формування належних ЦНАПів області шляхом виконання законодавчих і нормативних вимог та наближення адміністративних послуг до мешканців всіх населених пунктів територіальних громад. Основою для проведення аналізування були звіти ЦНАП за 2022 рік, які були подані Міністерству цифрової трансформації України.

Згідно законодавчих вимог у кожній спроможній громаді має бути створений ЦНАП. Особливістю останніх двох років стало їх утворення у територіальних громадах, збільшення кількості адміністративних послуг, які повинні надаватися у ЦНАП, та наближення їх до мешканців населених пунктів громад шляхом створення територіальних підрозділів та віддалених  робочих місць адміністраторів.

Станом на початок цього року у громадах Львівщини було створено 251 місце надання адміністративних послуг, з яких 60 ЦНАПів, 16 територіальних підрозділів, 174 віддалених  робочих місць адміністраторів та 1 мобільний ЦНАП. Щодо кількості місць надання адміністративних послуг Львівщина є одним з лідерів серед областей. Суб’єкти звернень за рік отримали 723 762 послуги, основна кількість яких (майже 74%) стосується найбільш запитуваних груп, зокрема: реєстрації місця проживання, актів цивільного стану, бізнесу, нерухомості, послуги соціального характеру і щодо земельних питань, паспортні послуги.

Основними позитивними тенденціями розвитку ЦНАП області у 2022 році у порівнянні з 2021 роком є збільшення кількості ЦНАП з 52 до 60, кількості віддалених  робочих місць адміністраторів у старостинських округах з 83 до 174, середньої кількості у переліках послуг ЦНАП з 146 до 223, а також розпочав роботу мобільний ЦНАП для 4 територіальних громад на основі договору про міжмуніципальне співробітництво.

За результатами проведених нарад стали зрозумілі та зафіксовані очікування учасників, а поставлені  питання і визначені проблеми у певних сферах надання адміністративних послуг будуть додатково вивчені і стануть актуальними для планування наступних заходів.

“Незважаючи на виклики сьогодення ми рухаємось вперед розвиваючи мережу ЦНАПів Львівщини. Адже наближення послуг до всіх мешканців громад є одним із пріоритетів діяльності управління”, – резюмував начальник управління з питань цифрового розвитку Львівської ОДА Максим Столярчук.

Переглядів: 2