На Львівщині вшанували жертв операції “Вісла”

У п'ятницю, 28 квітня, біля каменя на місці встановлення майбутнього пам’ятника жертвам депортацій українців відбулись урочисті заходи з нагоди вшанування 70-ої річниці операції "Вісла".

У межах заходів перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус спільно із представниками міської ради та громадськості  поклали квіти до пам’ятного каменя.

Також у пам'ять жертв масових депортацій священики відслужили чин панахиди. На завершення урочистого заходу усі присутні виконали український гімн.

Довідка:

Операція "Вісла" – етнічна чистка, здійснена 1947 року (початок – 29 березня) під керівництвом Радянського Союзу, Польщі, Чехословаччини. Полягала у примусовій депортації (виселенні), з використанням збройних сил вказаних країн, українців з Лемківщини, Надсяння, Підляшшя і Холмщини на ті території у західній та північній частині польської держави, що до 1945 року належали Німеччині.