На Львівщині відзначили День пам’яті та примирення

8 травня, у День пам'яті та примирення вшанували пам’ять полеглих в роки Другої світової війни, жертв національно- визвольної  боротьби на місці колишнього концентраційного табору "Шталаг-328".

«Сьогоднішній день – у першу чергу, пам’ять про тих людей, які загинули на українській землі незалежно від їхньої віри та національності, але це ще один урок, що тільки незалежна українська держава може гарантувати тим людям, які сьогодні живуть, мир, спокій і захист інтересів. Я переконаний, що саме сьогодні українці як ніколи повинні відчути необхідність єднання і необхідність спільної боротьби і проти ворога, і за єдність у нашому суспільстві, - наголосив у своїй промові Олег Синютка, - Урок, який нам дала Друга світова війна, ніколи не дозволить українцю повстати проти українця, ніколи не дасть українцям в середині суспільства толерувати зрадників і тих, хто хоче нашкодити нашій державі. Я переконаний, що Друга світова війна залишиться в далекому минулому, а Україна стане процвітаючою державою і великим домом для всіх націй, де господарями будуть українці, ті люди, які шанують і поважають нашу державу».

Відтак, представники влади, голова Львівської облдержадміністрації  Олег Синютка, заступник голови Львівської облради Володимир Гірняк, представники дипломатичного корпусу та громадськості поклали квіти та запалені лампадки до Пам’ятного хреста на місці колишнього концентраційного табору "Шталаг-328".

Також біля Пам’ятного хреста провели екуменічну панахиду та громадське віче.

Опісля, у межах скорботних заходів, відбулась акція «Вінок пам’яті».