На Львівщині литовський театр презентує виставу “Борис Годунов” Еймунтаса Някрошюса

16 березня у Національному академічному українському драматичному театрі імені Марії Заньковецької литовський театр презентує виставу відомого режисера сучасності Еймунтаса Някрошюса “Борис Годунов” за однойменною п’єсою Олександра Пушкіна.

Про це повідомили  6 березня, під час прес-конференції.

“Щодо твору Пушкіна для мене в інтерпретації режисера Еймунтаса Някрошюса – це є шекспірівська хроніка і тут не важливі костюми - костюми сучасні, люди сучасні, які діють у боротьбі за владу. "Борис Годунов" відтворений литовським режисером як хроніка подій сьогоднішнього дня, то ми розуміємо, про що йдеться, ми розуміємо ту боротьбу за владу, яка існувала у Радянському союзі. Нам це цікаво, цікаво людям вільним, які пережили не один Майдан, які вибороли незалежність, ще раз пересвідчитись у тих жорстоких моментах, коли наш сусід розв’язав війну проти України, подивитись на механізм цієї влади з середини, з глибинної сутності людини ”, – зазначив Народний артист України Богдан Козак.

Вистава відбудеться литовською мовою із синхронним перекладом. Початок о 18:00 год.

“Одне ім’я Еймунтаса Някрошюса вже свідчить про високий рівень театрального мистецтва. Давно за ним утвердились епітети - геній сцени, філософ сценічного простору. І якщо Някрошюс взявся за цей твір, значить там є щось таке і від нації і до вселюдських смислів і понять. У кожній сцені безмір всесвіту, його треба тільки читати. може за один раз і не збагнеш, така це мова, прекрасна і захоплююча”, - розповів Народний артист України Григорій Шумейко.

Зазначимо, Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької презентував у Литві виставу “Катерина” у межах святкування 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка.

Переглядів: 91