На «Форумі видавців» у Львові презентують найтехнологічнішу книгу з 3D-ілюстраціями «Палаци і фортеці України»

Унікальну для України книжку формату поп-ап «Палаци і фортеці України» презентують 15-19 вересня на Львівському книжковому ярмарку «Форум видавців». Книга присвячена 30-річчю незалежності України і має стати початком серії «Ожила спадщина», де книжки за допомогою тривимірних конструкцій з паперу розповідатимуть про видатні пам’ятки України.

Авторка видання - Надія Величко. Вона займається форматом поп-ап як науковець, має власну колекцію поп-ап книжок, а тепер реалізувала давню мрію — створити книгу у цьому форматі з великим тиражем і високої технічної складності.

Книгу можна побачити на двох стендах на львівському «Форумі видавців»: стенд №23 (Галереї) і стенд №135 (Палац мистецтв, 1 поверх). Вхід для відвідувачів:

  • 17 вересня з 10.00 до 20.00
  • 18 вересня з 10.00 до 20.00
  • 19 вересня з 10.00 до 18.00

Книжка матиме український та англійський текст, може бути наочним освітнім матеріалом або подарунком чи сувеніром на згадку про Україну. 50% прибутку від видання буде спрямована у БФ «Спадщина.UA» на відновлення занедбаних історичних пам’яток.

У виданні «Палаци і фортеці України» перед читачем з’являються Шарівський (Харківська область) і Коропецький (Тернопільська область) палаци, Палац Терещенків (Житомирська область), Садиба Попова (Запорізька область), Аккерманська (Одеська область) і Генуезька (АР Крим) фортеці.

«Я дуже люблю українські палаци і фортеці, й дуже переживаю за їх стан. А він не дуже добрий, особливо у палаців, - пояснює Надія Величко. – З фортецями простіше, бо їх будували як міцні споруди, що мають витримати і бомбардування, і стихію. Палаци або маєтки, навпаки, від самого початку побудовані тендітними й потребують постійного нагляду. Сподіваюсь, що книга допоможе привернути увагу до цих неймовірних пам’яток».

Авторка особливо тепло пригадує Шарівський палац на Харківщині – він для неї найближчий географічно, вона мешкала в ньому тиждень під час одного проєкту, й «закохалася» в нього. «Також я в захваті від Садиби Попова, точніше, від тих будівель, що від неї залишилися», –  зізнається авторка. У книзі всі палаци й фортеці постають однаково красивими незалежно від реального стану – читач може бачити їх ідеальний образ.

Якщо розгорнути книгу повністю, всі палаци і фортеці опиняться на великій карті України, відносно близько до свого географічного розташування. «Мені важливо було показати на карті, що не тільки Західна Україна багата на старовинні пам’ятки архітектури – Лівобережна Україна теж має свою спадщину, котру можна з гордістю показати будь-кому. Також важливо, що всі ці палаци і фортеці є невід’ємною частиною європейської архітектури», - вважає авторка книги.

Іноземці розглядаються як одні з потенційних читачів книги, як і підлітки й дорослі, що цікавляться історією і архітектурою. За словами директорки видавництва «АССА» Світлани Фельдман, підліткам книга сподобається через свою тривимірність, а дорослим – як вдалий подарунок чи сувенір. «Сподіваємося, що її гідно оцінять і в туристичній сфері, і навіть серед дипломатів. Бо в Україні такого видання ще не робили», - пояснює видавчиня.

Книга Замки та фортеці України

Генуезька фортеця

садиба Попова

Книга складається в карту

Шаровський замок у книзі

 

 

Переглядів: 2