На Червоноградщині відбулося перше засідання робочої групи з питань декомунізації

Сьогодні, 27 січня, у Червоноградській РВА відбулося перше засідання районної робочої групи з питань декомунізації на території Червоноградського району.

У межах засідання обговорили проблемні питання щодо здійснення заходів з ліквідації залишків «совєтського» минулого, з якими вже стикалися представники місцевих рад, краєзнавці та активісти Червоноградщини.

«Хочемо відзначити, що з часу створення робочої групи на Червоноградщині частина інформації щодо рядянської епохи вже опрацьована, проведено фотофіксацію та опис. Також місцеві ради району вже провели заходи щодо низки об’єктів, котрі декомунізували, зокрема, їх демонтували та перейменували.

На сьогоднішній день завданням групи є моніторинг та збір інформації щодо пам’ятників, пам’ятних знаків, символіки та вулиць, провулків, площ, скверів пов’язаних з колишнім радянським союзом», - повідомляють у Червоноградській РВА.

Зібрану інформацію скерують на розгляд Львівської обласної робочої групи з питань декомунізації на території області. Члени групи розглянуть цю інформацію, зроблять узагальнення, висновки. Опісля створюється відповідний реєстр, учасники Львівської обласної робочої групи планують цільові виїзди у райони та громади, аби на місці оцінити ситуацію та разом з місцевою владою прийняти рішення щодо декомунізації об’єктів з реєстру.

Нагадаємо, що ключовими актами у процесі декомунізації є Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» і Закону України «Про охорону культурної спадщини».

Червоноградська РВА