«Мистці-емігранти є носіями України у світі», – Іван Собко про виставку «Українські герої – мистці у світі»

У Львівському палаці мистецтв відкрили виставку картин-анімацій «Українські герої – мистці у світі». В експозиції виставки представлені відомі у світі мистці українського походження, які через різні політичні, економічні та соціальні обставини змушені були покинути Україну в процесі чотирьох хвиль еміграції.

Авторки ідеї та кураторки проєкту: Христина Береговська та Емілія Худа, проєкт реалізували за підтримки Львівської обласної державної адміністрації.

«Історій про діяльність та успіх українських митців за кордоном чимало. Впродовж різних часів наші художники, театральні діячі, літератори, музиканти з тих чи інших причин, а найчастіше з політичних, покидали Україну і вирушали за кордон. Там вони досягали успіху, отримували визнання та гідну оцінку своєї творчості, проте в Україні їх імена довго залишалися невідомими. Долі та життєві історії усіх цих митців дуже відрізняються, проте усі вони є носіями України у світі. Ми сьогодні тут, щоб згадати про них, щоб поринути у їх творчість, якою вони гідно презентували українську культуру на різних континентах планети. Львівська обласна державна адміністрація з радістю підтримала цей проєкт!», - сказав заступник голови Львівської ОДА Іван Собко, який взяв участь у відкритті незвичайної виставки.

На стінах Палацу мистецтв ожили картини відомих українців, які були створені на різних континентах планети. Картини  Мігеля Бакуна (Бразилія), Бориса Крюкова (Аргентина), Володимира Савчака (Австралія), Юрія Соловія та Едварда Козака (США), Емми Андієвської  та Олександра Грищенка (Німеччина). Їх твори представили для глядача у форматі цифрового мистецтва. Доповненням до виставки є мистецькі інсталяції на тему «моє коріння на чужому ґрунті».

Основна мета такого проєкту - розкрити ширше поняття «український герой», і передусім для української молоді, показати ширшу палітру відомих українців, які мали дуже складні життєві обставини, проте, завжди у різних географічних контекстах гордо демонстрували свою українську приналежність. Тому безумовно заслуговують, щоб їхні імена були повернуті в історію України.

В межах проєкту «Українські герої у світі» в окремому залі Палацу мистецтв презентували також виставку «Сонце дароване дітьми Сонця», або анімоване малярство, створене дітьми із синдромом Дауна.

«Ціль такого заходу - інноваційним цифровим методом привернути увагу широкого загалу нашого суспільства до «високоякісного абстрактного мистецтва дітей з особливими потребами», показати дію мистецтва, як арттерапії», - зазначають організатори заходу.

Виставка буде доступна для огляду з 25 по 30 червня з 10:00 до 18:00.

 

1 / 4
Переглядів: 18