Минулого тижня у Львівському Охматдиті зареєстрували 4 випадки проковтування сторонніх предметів малолітніми дітьми

Знову збільшилася статистика проковтування дітьми сторонніх предметів: лише за тиждень – 4 випадки зафіксували у Львівській Обласній Дитячій Клінічній Лікарні Охматдит. Усе вдалося дістати ендоскопічним методом без травматизму.

Про це повідомили у департаменті охорони здоров'я Львівської обласної військової адміністрації.

«Батьки, спостерігайте за своїми дітьми, їх грою з копійками, батарейками, дрібними деталями типу «Лего» тощо. Старшим дітям необхідно нагадувати про ковпачки від ручок, палички від «Чупа-чупс» і наконечники від спреїв для горла, які стануть також актуальними з приходом осені. Якщо ж ваша дитина все ж таки проковтнула гострий предмет, магніт чи батарейку, слід негайно звернутися за медичною допомогою в дитячий стаціонар, не зважаючи на відсутність скарг», - зазначили в департаменті.

Медики наголосили, чим швидше ви звернетесь в лікарню, тим більше шансів видалення стороннього предмету ендоскопічно, і тим менше шансів на розвиток ускладнень.

«Якщо дитина проковтнула монету чи тупий сторонній предмет і в неї спостерігаються біль за грудиною, слинотеча, утруднене ковтання чи дихання, слід негайно вирушати до лікаря. Якщо дитина почувається добре і не має скарг, то можна звернутися на консультацію до лікаря планово. У день звернення до лікаря дитину не годувати і не поїти. Не намагайтеся руками знайти сторонній предмет в ротовій порожнині чи проштовхнути його. Не викликайте блювання!», - додали у департаменті охорони здоров'я області.

Також медики радять звертатися за консультацією за номером телефону: 0677600030.

Переглядів: 0