Миколаївська громада розпочала формувати Стратегію за підтримки Львівської ОВА та USAID «ГОВЕРЛА»

Сьогодні відбулося установче засідання Робочої групи з формування Стратегії розвитку Миколаївської міської територіальної громади, в якому взяли участь управлінці громади та представники громадського активу.

В межах засідання обговорили основні фактори, на які варто зважати при підготовці стратегічного документа, як обмеження воєнного часу, так і можливості громад в залученні ресурсів. Зокрема, можливості залучення програмного ресурсу з обласного бюджету щодо розвитку бізнесу, сільського господарства, дорожнього господарства, енергозбереження, міжнародного співробітництва та інші.

Також окреслили низку інструментів державної регіональної політики, можливості щодо розвитку індустріальних парків, підтримки бізнесу та розвитку інфраструктури громади.

«Сьогодні ми розуміємо, що є безліч можливостей для громад в залученні міжнародної технічної допомоги, і це не тільки про гуманітарну допомогу, але найбільше про втілення вагомих проєктів енергозбереження та альтернативної енергетики, розвитку інфраструктури, житлового будівництва для ВПО та впровадження якісних змін в житті громади», - наголосила експертка Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Ірина Гринчишин.

«Чи стане Миколаївська громада одним з центрів економічного розвитку Львівщини залежить від того наскільки ви будете грамотно працювати з залученням інвестицій, мудро планувати просторовий розвиток та ефективно управляти соціальною інфраструктурою. І в цьому покликана допомогти якісна Стратегія розвитку», - додав заступник директора департаменту економічної політики Львівської ОВА Вадим Табакера.

Під час засідання учасники провели аналіз сильних та слабких сторін громади, а також можливостей і загроз. Серед сильних сторін виділили якісну логістику, близькість та сполучення з обласним центром, збережену інфраструктуру колишнього районного центру, активність молоді, значні природні ресурси (піщані кар‘єри, родовище природного газу, поклади вапняку та глини), розвинуту аквакультуру, зокрема різноманітні можливості рекреації та відпочинку на р. Дністер.

Нагадаємо, Миколаївська громада одна з 4-х, які на прохання Львівської обласної військової адміністрації додатково обрав Проєкт  USAID «Говерла»  для надання експертної підтримки під час розробки стратегій розвитку.

Переглядів: 0