«Ми повністю на боці України, а отже – на боці справедливості»: Міністр охорони здоров’я Ізраїлю під час візиту на Львівщину

Сьогодні Міністр охорони здоров’я Ізраїлю Ніцан Горовіц відвідав один з польових шпиталів на Львівщині, який нещодавно розгорнули ізраїльські фахівці.

Пан Міністр висловив свою підтримку Україні і запевнив у готовності Ізраїлю допомагати українцям, зокрема в плані реабілітації і забезпеченні медичним обладнанням та медикаментами.

«Від початку російського вторгнення Ізраїль повністю на боці України, а значить – на боці справедливості. Наші лікарі відчули свій обов’язок допомагати людям, тому саме тут, в Україні, розгорнули польовий шпиталь. Водночас ми готові приймати поранених у себе. Не можу не згадати про ті випробування, які кожен день переживають українці, про звірства, які вчиняють проти мирного населення. Трагедія в Бучі сколихнула Ізраїль. Сьогодні, як ніколи, ми повинні підтримати Україну усім чим можемо», - зазначив Міністр охорони здоров’я Ізраїлю.

Ніцан Горовіц під час візиту зустрівся із заступником міністра охорони здоров’я України Олексієм Яременком та поцікавився потребами галузі, враховуючи воєнний стан країни.

«Від початку війни сотні лікарень України або зруйновані повністю, або частково пошкоджені. Більшість з них ворог атакує цілеспрямовано. Жахливий приклад з пологовим будинком в Маріуполі. Поранені не можуть повноцінно скористатись медичною допомогою, адже йде постійна атака ворога й на бригади лікарів. Окупанти обстрілюють і гуманітарні коридори. Система охорони здоров’я потребує ліків, зокрема для хірургії. Кількість – необмежена. Якщо конкретніше, то Україні потрібні броньовані автомобілі швидкої допомоги, бронежилети та каски для наших лікарів. Серед обладнання: мобільні рентгени, аптечки натівського стандарту, VAC-системи», - наголосив Олексій Яременко.

В Міністерстві охорони здоров’я України уже підготували список необхідного, який передадуть ізраїльським партнерам.

Своєю чергою, голова Комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький на занепокоєння Міністра охорони здоров’я Ізраїлю назвав причини, чому Україна повинна перемогти.

«По-перше, наша армія воює за власну землю. Україна за останні 8 років навчилась гідно відстоювати своє право на незалежність. По-друге, у нас є військова підтримка країн Європи та США. По-третє, усі повинні запам’ятати, що коли впаде Україна, то впаде увесь цивілізований світ. І найголовніше, по-четверте, враховуючи побачене українськими захисниками, які звільняють міста від окупантів, вони не можуть собі дозволити не воювати і не захищати», - зауважив Михайло Радуцький.

До польового шпиталю завітав також начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

«В багатьох населених пунктах України люди елементарно не мають ні продуктів харчування, на запасів медикаментів, ні зв’язку. Це те, що приніс зі собою «рускій мір». З Львівщини щодня відправляємо гуманітарний вантаж до областей, куди можливо доставити допомогу. Чи можемо сказати, що цього вдосталь? Ні, адже війна триває. Я дякую усім партнерам, котрі зараз допомагають Україні та водночас закликаю країни, міжнародні організації – підтримати наших захисників, наших переселенців, наших біженців. Це ваш внесок у розбудову нового цивілізованого суспільства», - акцентував очільник області.

1 / 6