Музеї стають доступніші для незрячих: для екскурсоводів провели практичний семінар

Семінар провели в інтерактивному форматі. Музейники відчули себе на мить «незрячими».

8 березня  у Львівському історичному музеї  відбувся практичний семінар для екскурсоводів музейних закладів обласного підпорядкування.

Семінар  провели в інтерактивному  форматі. Музейники  відчули себе на мить «незрячими», одягнувши спеціальні затемненні окуляри та спробували «подивитись» уривок з фільму, орієнтуватись в експозиційному просторі наосліп, користуватись мнемосхемами тощо.

З чого розпочати спілкування з незрячим відвідувачем? Як екскурсоводу розповідати про експонати незрячим? Що таке аудіодискрипція?  - питання, які обговорили під час семінару.

Також зазначимо, що практична частина заходу проходила у Музеї історії міста Львова, де діє інклюзивний простір.

Навчання зорганізоване за ініціативи виконавчого директора Львівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Українська спілка людей з інвалідністю – УСІ» - Оксани Потимко, департаменту з питань культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації та за сприяння Львівського історичного музею.

Довідково:

У межах Комплексної програми розвитку культури Львівщини  щорічно  передбачається фінансова підтримка на реалізацію проєктів, які роблять заклади культури  більш доступними  для людей з інвалідністю.

Переглядів: 2