МІОК презентував оновлення освітнього порталу

Для освітян з цілого світу та усіх, хто цікавиться вивченням української мови, організували онлайн-подію «Український освітній всесвіт 2.0», під час якого презентували оновлення однойменного порталу.

На порталіз’явились нові технічні можливості, що значно покращили комунікацію, обміну ідеями та методичними напрацюваннями українських освітян.

«Дякую за працю, яку ви робите, щоб портал наповнити змістом. Пандемія змусила змінюватись не лише освіту в Україні, а й підходи до неї. Портал не тільки є стратегічним проєктом, який дозволить відтворювати і повертати українську мову в закордонні середовища, а й розвивати освіту як носій поширення культури. Однією із цілей Стратегії розвитку освіти Львівщини є формування освіти як культурного елементу в широкому розумінню слова. Цей проєкт наступними роками будемо розширювати. Щоб наповнювати його якісним змістом треба синхронізуватись з інституціями, які займаються методиками викладання. Міністерство освіти також зацікавлене розвивати цей проєкт, бо він є актуальним і важливим. Ми спільно з усіма учасниками процесу розробимо пропозиції, які посилять цей проєкт. Це саме той фундамент, якого нам бракує у відродженні і об’єднанні українства всього світу», - наголосив під час онлайн зустрічі директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.

Очільник департаменту також висловив кілька пропозицій, що покликані покращити та розвинути портал, серед яких під'єднання до платформи школи віддаленого навчання з найкращими курсами з усіх предметів, створення 3D екскурсій українськими музеями Світу, розробка окремого додатку для всесвітньовідомих наукових здобутків українців тощо.

Під час заходу учасників також познайомили із  командою модераторів порталу, до складу якої увійшли найкращі педагоги з різних країн світу та розповіли історію створення ресурсу.

«Шлях до цього дня був непростий, починаючи від нашої кампанії з краудфандингу, де вдалось зібрати кошти на першу версію. А тепер, завдяки фінансовій підтримці департаменту освіти, ми змогли реалізувати другу частину цього порталу, збільшити його функціонал. Портал допоможе сформувати спільноту освітян, адже кожен з педагогів, які працюють за кордоном, роблять неймовірну справу. Навряд чи знайдеться інша спільнота у світі, що мала би таких учителів, які здатні творити свою країну за межами держави. Аби підтримати тих освітян, ми робимо все можливе, що у наших скромних силах. Але тільки разом ми зможемо рухатись далі і виховати українців, які згодом будуть взаємодіяти і на індивідуальному і на груповому рівні з Україною», - наголосила директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Ірина Ключковська.

Поряд із презентацією оновленого порталу відбувся також вебінар «Онлайн-ресурси з вивчення української мови як іноземної в умовах нових викликів». Під час вебінару влаштували експертну дискусію про те, як організувати та провести заняття з української мови як іноземної онлайн, які навчально-методичні ресурси варто використати, які особливості створення навчальних матеріалів тощо.

«Сьогоднішня подія має неабияке значення у справі розбудови українського освітнього простору в усьому світі. Портал уже став помітним явищем і наближає українські середовища одне до одного. Він дозволяє обмінюватись досвідом, формувати нові амбітні проєкти, завдяки порталу українці з усього світу можуть краще пізнати себе. Дискусія щодо організації і проведення занять з української мови в мережі теж надзвичайно актуальна. Час пандемії навчив нас дивитись на навчальний процес по-іншому. Політехніка і МІОК швидко адаптувались до цих умов і стають першими у запровадженні нових тенденцій. Захід принесе користь, усім зацікавленим у розвитку українства», - переконаний перший проректор Національного університету «Львівська політехніка» Олег Матвійків.

Зазначимо, МІОК, що заснований 1992 року, працює для розбудови і зміцнення співпраці між Україною та її діаспорою у сфері освіти, культури, для поширення знань про світове українство, досліджує міграційні процеси, створює інноваційний інтелектуальний продукт для вивчення та популяризації української мови у світі.

1 / 4
Showing image 1 of 4
Переглядів: 0