Міністр охорони здоров’я відвідав Львівську обласну клінічну психіатричну лікарню

З робочим візитом на Львівщині перебуває міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Сьогодні він відвідав Львівську обласну клінічну психіатричну лікарню.

МОЗ системно працює над тим, аби кожен, хто потребує психологічної або спеціалізованої психіатричної допомоги, міг її отримати вчасно.

«Ментальне здоров’я не менш важливе, ніж фізичне. Внаслідок війни збільшується кількість людей, які потребують і будуть потребувати психологічної допомоги. На кожному рівні ми посилюємо медичну галузь для подолання викликів, що спричиняє війна», — зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. — Це стосується і модернізації медичних закладів психіатричного профілю. Спільно з партнерами ми провели аудит потреб у сфері психічного здоров’я. І зараз залучаємо донорів, аби спеціалізовані лікарні надавали якісну психіатричну та реабілітаційну допомогу», — сказав міністр.

Важливо: На базі Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні відкрили Центр психосоціальної реабілітації.

Зокрема, новий спільний проєкт МОЗ і Світового банку «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя в Україні» надасть фінансовий ресурс для збільшення обсягу надання послуг у сфері психічного здоров’я та реабілітаційної допомоги.

Для цього планується організація потужної навчальної програми для медичних працівників. Буде посилено спроможність мобільних мультидисциплінарних команд з надання допомоги пацієнтам із розладами психіки і поведінки та забезпечено ці команди транспортом.

Передбачено закупити необхідне обладнання для надання реабілітаційних послуг. У планах також є створення спеціалізованих центрів психічного здоров’я та реабілітації, проведення реконструкції закладів, які надають послуги у сфері охорони психічного здоров’я.

Своєчасне втручання допоможе подолати наслідки війни, з якими стикнувся кожен українець, і покращити ефективність лікування в разі розвитку більш серйозних розладів.

«Міністерство на кожному рівні посилює медичну галузь для подолання викликів, які спричиняє війна. Зокрема МОЗ спільно з партнерами провели аудит потреб у сфері психічного здоров’я й залучають донорів, щоб спеціалізовані лікарні надавали якісну психіатричну та реабілітаційну допомогу. Принагідно хочу подякувати усім працівникам Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні за якісне надання психологічних та психіатричних послуг для місцевих жителів та тих, хто вимушено покинув рідні області. Від листопада тут функціонує Центр психосоціальної реабілітації, де надають комплексну допомогу усім, хто постраждав через воєнні дії росії проти України. Завдяки ТОВ «Унімот Україна» та за сприяння «Unimot S. A.» медзаклад має потужний генератор, який дозволяє повністю забезпечити роботу лікарні. Дякую усім за роботу й турботу про здорове майбутнє нашої нації. До перемоги!», - наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький

Переглядів: 0