Мешканців Львівщини запрошують на лекцію про архітектуру української ідентичності

 

У п’ятницю, 27 травня, у читальному залі Науково-технічної бібліотеки НУ "Львівська політехніка" відбудеться лекція керівника управління охорони об′єктів культурної спадщини департаменту архітектури та містобудування Львівської ОВА Василя Петрика, присвячена архітектурі української ідентичності та архітектурі війни.

Під час лекції відвідувачі дізнаються, як зароджувалася, творилася і трансформувалася українська архітектура впродовж тисячоліття: починаючи від землеробських цивілізацій – до модерної та сучасної України. А також про те, як цю спадщину руйнує росія постійними прицільними обстрілами.

«Весь світ визнає, що росія намагається знищити українську культуру та ідентичність. Архітектура є одним із елементів нашої ідентичності. Зараз маємо численні військові злочини щодо культурної спадщини, які фіксуються активістами, пам’яткоохоронцями та Міністерством культури. Вже сьогодні більше як 116 об’єктів культурної спадщини в Україні зруйновані чи пошкоджені. Тому у рамках лекції ми спробуємо визначити, як формувалася ця архітектурна ідентичність, які в неї ознаки, і як це впливає на нас, аби зрозуміти, що ми втрачаємо і як будемо дивитися в майбутнє після закінчення війни»,– розповідає Василь Петрик.

Початок лекції о 16.00.

Організована лекція Українським Фотографічним Товариством (УФОТО) у партнерстві з Науково-Технічною бібліотекою Національного Університету «Львівська Політехніка».

Переглядів: 0