Медики ЗУСДМЦ зберегли чотирирічній дівчинці обидві нирки, уражені важкою хворобою

Тривалий час маленька пацієнтка лікарні бореться з важкою недугою - двобічною нефробластомою.

Чотирирічна дівчинка вже пройшла 12 тижнів доопераційної та 25 тижнів післяопераційної хіміотерапії. Медики сподіваються, що після кількох терапій, що залишились, зможуть впевнено сказати, що у Марії довгоочікувана ремісія.

Двобічне ураження нирок у дівчинки діагностували в серпні минулого року. Мама розповіла, що у доньки спочатку пропав апетит, потім з’явилось блювання та піднялась температура. Тож спершу лікувались від отруєння, потім запідозрили глистну інвазію. Але результати УЗД та КТ-дослідження виявили великі утвори на обох нирках.

«Коли ми розпочинали лікування, то розглядалося видалення однієї нирки та резекцію утворів в іншій. Але після проведеної хіміотерапії вдалось врятувати обидві нирки», - розповіла лікар дівчинки, в.о. керівника Клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку Христина Запоточна.

Завідувач хірургічним відділенням Богдан Романишин розповів, що у більшості випадків нирку доводиться видаляти разом з пухлиною.

«Та у Марії дуже добрий результат дало передопераційне лікування в онкологів. В обох нирках пухлини зменшились, тож ми прийняли рішення про органозберігаючу операцію із частковою резекцією - у пацієнтки видалили 45% однієї з уражених нирок. Зараз обидві нирки функціонують добре, і дитина не потребує діалізу», - розповів хірург.

Фото- ілюстративне. 

Переглядів: 0