Медики ЗУСДМЦ вперше в Україні провели ультразвукову контрастно-підсилену мікційну цистографію

Дослідження допомогло підтвердити вроджену ваду сечовивідної системи у 5-річної дівчинки з Турківщини.

Відтак, урологи Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру мають можливість провести адекватне лікування та допомогти дитині одужати.

 

В зв’язку з рецидивуючими загостреннями інфекції сечовивідних шляхів дівчинка неодноразово потрапляла до лікарів. Такі періодичні епізоди пієлонефриту могли виникати через вроджену ваду. З допомогою УЗД-цистографії з контрастним підсиленням вдалось підтвердити причину частих інфекцій – двобічний міхурово-сечовий рефлюкс. Тепер дитину чекає відповідне лікування в урології. Саме обстеження тривало близько 20 хв. Такий метод є безболісним та безпечним для пацієнтів.

«Суттєвими перевагами ультразвукової мікційної цистографії є відсутність іонізуючої радіації, нешкідливі гіпоалергенні контрастні середники і більша, порівняно з рентгенівською, чутливість та специфічність в діагностиці порушень уродинаміки», - розповів Віктор Жельов, лікар променевої діагностики ЗУСДМЦ.

Загалом, цистографія – високоінформативний  метод дослідження, що дозволяє отримати зображення безпосередньо  порожнини сечового міхура, а також шляхів його поширення - уретри і сечоводів та чашко-мискових комплексів. Завдяки цистографії можна діагностувати складні захворювання: сечовідний рефлюкс, пухлини, свищі, запальний процес, тощо.

Переглядів: 0