Медики Львівського «ОХМАТДИТу» врятували 8-річного хлопчика від наслідків перенесеного Covid-19

Деякий час дитина ще перебуватиме у лікарні під наглядом медиків.

Перші симптоми, які проявилися у дитини - це висока температура до 39, загальна слабкість, біль у животі і блювота.

Батьки звернулися до центральної районної лікарні, де проживають. Там поставили діагноз - отруєння та надали лікування. Однак, стан хлопчика лише погіршувався.

З'явився м'язовий біль, а також не зникав біль у животі. Медики помітили синюшність шкірних покривів, порушення ритму серцевих скорочень.

Із таким дуже швидким перебігом симптомів 8-річного Назара перевели до Львівської обласної клінічної дитячої лікарні «ОХМАТДИТ».

«У нас перший такий випадок аби у постковідному періоді дитина поступила з таким важким порушенням ритму серця. Ми одразу провели усі обстеження, діагностували міокардит, двобічну пневмонію. Як виявилося, дитина тільки-от перенесла Сovid-19, бо імуноглобулін G був більше 10-ти, тобто, дуже високий титр. Було виконано ЕХО серця, спостерігалося, що частота серцевих скорочень від 19 до 35, а це дуже мало. В дитини була порушена провідність серця на фоні вірусного міокардиту. Отруєння, як думали спершу, виявилося важким постковідним ускладненням. Це комбінація і вірусу, і бактерії.  Ураження провідної системи серця та полісенментарна пневмонія.  Covid-19 сильно б'є по імунній системі», - зазначила завідувач відділення анестезіології Віра Приймакова.

Хлопчика перевели на ШВЛ і, враховуючи негативну динаміку перебігу захворювання, прийняли рішення встановити тимчасовий кардіостимулятор. До лікарні приїхав аритмолог Сергій Бурковський, попри усі ризики встановив прилад, який ще називають «штучним водієм серцевого ритму».

Завдяки злагодженим та швидким діям медиків стан пацієнта поступово покращується. Зараз серце хлопчика вже працює на 100%. Невдовзі йому мають забрати тимчасовий кардіостимулятор. Тому ще деякий час він перебуватиме у лікарні під наглядом медиків.

Переглядів: 2