Медико – психологічну допомогу на Львівщині за добу надають від 5 до 7 тисячам переселенцям

З перших днів війни на Головному залізничному вокзалі запрацювала медико–психологічна допомога для внутрішньо переміщених осіб, які прибувають на Львівщину.  У добу працює близько 100 волонтерів, які  надають допомогу від 5 до 7 тис особам.

Про це повідомила сьогодні під час брифінгу радник голови Львівської ОВА Галина Бордун.  Вона ж є координаторкою проєкту медико-психологічної допомоги.

“У синергії з кризовою психологічною службою Львова, з Центром психічного здоров’я, Львівською обласною психіатричною лікарнею за допомогою комунальних та приватних медичних  закладів, а також небайдужих волонтерів та медиків на сьогодні вибудувана  ціла система медико - психологічної допомоги  на вокзалі. Це місце вибрали невипадково, навколо вокзалу закумульовано достатньо  кількість людей, у перші дні війни – це близько 35 тисяч людей, 90% з них їхали за кордон. На сьогодні переселенці менше виїжджають за межі країни.  Навпаки, більше 21 тисячі осіб вже повернулись в Україну. Зараз наша роль  стабілізувати стан тих людей, які приїжджають.  Кількість  людей, які потребують глибшої допомоги є більшою”, - зазначила Галина Бордун.

За її словами, на сьогодні вибудувана чітка система координації груп волонтерів.

“Ми працюємо 24 на 7, без вихідних. Є денна зміна з 7 ранку до 19 год та  нічна – з 19 до ранку.  Ми формуємо пари волонтерів з медика і психолога. Це молоді люди, які  мають досвід у сфері психології та  інтерни  Львівського медичного університету імені Данила Галицького.  Це люди, які  виявили бажання і мають можливість допомагати людям, які приїжджають. Усі люди, які долучаються, терапевти,  сімейні лікарі, хірурги, анестезіолог, кардіолог,  волонтерять у вільний від роботи час.  Є близько 40 відповідальних дорослих людей, які несуть відповідальність за усю роботу і мають досвід.   А також 600 волонтерів загалом, в добу працює близько 100”, - додала координаторка проекту.

Галина Бордун зазначила, що кожна група проходить ранковий інструктаж,  де дізнається, що змінилося в певних програмах, які є можливості виїзду,  яка ситуація з транспортом.

“Ми також інформуємо про можливості  Львівщини для забезпечення житлом переселенців, де можна працевлаштуватись. Основна задача волонтерів – допомогти, скерувати людей, які приїжджають та вибудувати стійкий місток координації. На сьогодні багато переселенців є  у важчому стані,  ніж в перші дні війни, вони приїжджають з окупованих  територій, ми  зустрічаємо їх супроводжуємо як  до психотерапевта,  так і до іншого лікаря, який чекає їх.  Якщо хтось має бажання допомагати, то запрошуємо  стресостійких людей працювати, а також запрошуємо на навчання як працювати у кризових умовах”, - наголосила Галина Бордун.

Якщо у вас є відповідна освіта або ви є студентом старших курсів, долучайтесь: https://forms.gle/iHgnLmLyncYk5T1b6

“Волонтери працюватимуть і надалі, доки не завершиться війна.  Спільно обов’язково здобудемо перемогу”, - додала радниця голови Львівської ОВА.

Також нагадаємо, що у Львівській обласній психіатричній лікарні запрацювала «Гаряча лінія» психологічної підтримки. Зателефонувати можна за номером 0960001558. Детальніше читайте за посиланням.

1 / 2
Переглядів: 6