Майже у три рази збільшили розмір такс за незаконний вилов риби у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду

Відповідно до Постанови Уряду № 575 «Про затвердження спеціальних такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд», яка набула чинності у травні, збільшили розмір такс за незаконний вилов риби в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Відтак, за незаконне добування чи знищення місць перебування і розмноження одного екземпляра водних біоресурсів, зокрема притаманних у Львівській області, незалежно від розміру та ваги, порушнику доведеться сплатити штрафні санкції:

• - сом – 2077 грн;
  • - форель струмкова – 1671 грн;
  • - судак – 2494 грн;
  • - щука – 1662 грн;
  • - білий амур, товстолобик – 1245 грн;
  • - лящ – 832 грн;
  • - сазан – 1662 грн;
  • - в’язь – 666 грн.

Зазначаємо, що дія цієї постанови не поширюється на види риб, занесених до Червоної книги України.

Заступник директора департаменту Оксана Війтик зазначає, що браконьєрство риби та неконтрольоване забруднення водойм з часом призводить до стрімкого зменшення здатності риб до відтворення, що в окремих випадках може спричинити їх повне зникнення. Тому, з метою забезпечення раціонального природокористування та сталого розвитку рибного господарства, підвищення штрафів є вагомим важелем у боротьбі з порушниками, які вдаються до незаконного рибальства.

Нагадаємо, що на період з квітня по червень встановлено весняно-літню заборону на вилов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Львівської області.