Майже 90% шкіл області вийшли на навчання

Із понеділка, 22 листопада, у 991 закладі загальної середньої освіти області розпочалось очне навчання. У решті шкіл навчальний процес відбувається дистанційно.

З огляду на відновлення навчання Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України рекомендує забезпечити виконання наступних заходів:

- Допуск до роботи персоналу закладів здійснювати лише після проведення термометрії безконтактним термометром та за умови наявності засобу індивідуального захисту, що щільно покриває рот та ніс.

- У разі виявлення співробітника з підвищеною температурою тіла понад 37,2 °С або із ознаками гострого респіраторного захворювання, такий співробітник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря. При появі підвищеної температури тіла понад 37,2 °С або ознак гострого респіраторного захворювання вдома, співробітник повідомляє свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.

- Температурний скринінг учнів проводять при вході. Учні, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2 °С або ознаки респіраторних захворювань ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. Учні старше 12 років допускаються до навчання лише при наявності маски/респіратора, у тому числі виготовлені самостійно.

- На вході до закладу організовується місце для миття рук, у разі неможливості миття з милом забезпечити місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками

Після ізоляції виявленого хворого учня/працівника на COVID-19 забезпечити проведення провітрювання приміщень та позачергове проведення прибирання з використанням деззасобів.

У разі захворювання на COVID-19 працівника, який безпосередньо контактував з класом, перебуваючи у одному приміщенні понад 15 хвилин, забезпечити самоізоляцію в домашніх умовах усіх учнів класу в термін 14 днів. Скоротити час ізоляції можна за умови проведення обстеження на 5-7 день з використанням швидкого тесту на антиген коронавірусу або методом ПЛР на виявлення РНК коронавірусу при отриманні негативного результату та відсутності клінічних проявів хвороби.

У разі захворювання на COVID-19 учня, забезпечити самоізоляцію в домашніх умовах усіх учнів класу на термін 14 днів. Скоротити час ізоляції можна за умови проведення обстеження на 5-7 день з використанням швидкого тесту на антиген коронавірусу або методом ПЛР на виявлення РНК коронавірусу при отриманні негативного результату та відсутності клінічних проявів хвороби.

У разі захворювання на COVID-19 працівника, який безпосередньо контактував з усім персоналом школи – відсторонення від роботи двічі вакцинованих осіб НЕ ПРОВОДИТЬСЯ!!! За контактними встановлюється спостереження за станом здоров’я впродовж 14 днів.

Розмістити алгоритми миття рук та правила використання масок у приміщеннях школи.

Забезпечити виконання вимог Постанови головного державного санітарного лікаря України від 6 вересня 2021 року № 10 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

Зазначимо також, за даними департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, двома дозами провакциновано 60,2% освітян, першу дозу отримали 81,8% освітян.