Максим Козицький зустрівся зі заступником міністра промисловості та торгівлі Чеської Республіки

На території Львівщини функціонують 99 підприємств з чеським капіталом.

Сьогодні, 26 вересня, начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький провів робочу зустріч із делегацією Чеської Республіки на чолі зі заступником міністра промисловості та торгівлі Чеської Республіки Едуардом Муржицьким.

Зустріч із чеською делегацією відбулася в межах Українсько-чеського бізнес-форуму, ініційованого Генеральним консульством Чеської Республіки у Львові. Основна мета – обговорення перспектив двосторонньої співпраці, пожвавлення економічних контактів та співробітництва в інших сферах в умовах російської агресії.

Максим Козицький висловив вдячність представникам Чеської Республіки за допомогу Україні у час війни.

«Від початку широкомасштабного вторгнення військ рф Чеська Республіка надала велику кількість допомоги, зокрема у військовому плані. Ви надавали допомогу тоді, коли усі інші вагалися або навіть боялися її надавати. Дякую вам дуже за українців, яких ви прийняли, Чехія стала для них новим домом. Львівщина прийняла близько 500 тисяч ВПО і Чехія також прихистила у себе близько пів мільйона наших громадян. Ми за це надзвичайно вдячні вам за вклад у нашу майбутню перемогу», – наголосив очільник Львівщини.

Заступник міністра промисловості та торгівлі Чеської Республіки Едуард Муржицький розповів, що є багато чеських фірм, які хочуть вийти на український ринок – не лише для реалізації своєї продукції, але й для створення нових робочих місць.

«Є багато фірм, які працюють довгі роки на території України, але є й такі, які розглядають вихід на український ринок, зокрема представники будівельних підприємств та машинобудування, які готові це роботи навіть у час війни. Тому Українсько-чеський бізнес-форум, який завтра відбудеться у Львові, є хорошою нагодою для обміну контактами та досвідом для підприємців обох країн», – зазначив Едуард Муржицький.

Він також додав, що Чехія є та надалі буде хорошим партнером нашої країни, навіть попри цей непростий для України час.

«Ми допомагали та допомагатимемо з постачанням зброї Україні стільки часу, скільки буде необхідно. Зараз в Європі активно обговорюють план відбудови тих регіонів України, які найбільше постраждали внаслідок війни і ми активно беремо участь у його розробці та подальшій реалізації. Також ми як країна, яка зараз головує в ЄС, допомагатимемо усіма силами Україні на шляху до приєднання до Європейського Союзу. І останнім, але не менш важливим, пунктом нашої співпраці є готовність наших медичних закладів надалі брати на лікування та протезування громадян України, які постраждали внаслідок бойових дій», – додав заступник міністра промисловості та торгівлі Чеської Республіки.

Також Максим Козицький розповів, які саме галузі промисловості найбільш необхідно розвивати із додатковим залученням іноземних коштів та досвіду. Зокрема це галузі деревообробки, енергетики, харчова промисловість, будівництво заводів із виготовлення будівельних матеріалів та машинобудування.

«З року в рік частка експорту та імпорту між Україною та Чехією є стабільною. На території Львівщини функціонують 99 підприємств з чеським капіталом. Така кількість іноземних підприємств свідчить про відповідний рівень довіри бізнесу до місцевої влади. Саме в сьогоднішніх умовах ця довіра є хорошою передумовою для поглиблення співпраці обох країн. Галузі машино- та приладобудування є важливими для економіки нашого регіону та для створення нових робочих місць», – зазначив директор департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.

У межах зустрічі обговорили розширення експортних можливостей підприємств Львівщини та зростання інвестиційної привабливості Львівської області.

Переглядів: 0