Максим Козицький зустрівся з Віцемаршалком польського Сейму

Розмовляли про рівень забезпечення ВПО у Львівській області усім необхідним, також польська сторона передала генератори.

Сьогодні, 14 лютого, начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький провів робочу зустріч з Віцемаршалком Сейму Республіки Польща Малгожатою-Марією Гоcєвською.

У межах зустрічі сторони обговорили поточний стан справ в області із забезпечення внутрішньо переміщених осіб необхідною гуманітарною допомогою, а опісля відбулася урочиста передача генераторів, подарованих польською стороною.

«Пані Віцемаршалок дуже правильно сказала, що часто поляки віддають останню копійку, частину своєї душі та серця, щоб допомогти Україні перемогти і ця допомога є неоціненною. Сотні тисяч українців громадяни Польщі прийняли в себе, зібрали незліченну кількість тонн гуманітарної допомоги. Ми дякуємо також польським дипломатам, які просувають питання військової допомоги у дипломатичних колах багатьох держав. Українці відчувають цю підтримку і розуміють, що можуть розраховувати на допомогу від братнього народу Польщі», – наголосив під час зустрічі Максим Козицький.

Віцемаршалок польського Сейму Малгожата-Марія Госєвська розповіла, що:

«Врахуйте, що в такому випадку хтось може подумати, що це крихітні генератори, які не коштують величзних сум, але насправді вони багато чого значать, адже що це підтримка українських родин у місцях, які є позбавлені електрики і можливості доступу до світла. Але водночас за кожним з цих агрегатів стоять пересічні поляки. Це люди, які розподілили разом свої зусиллям і часто це можуть бути пожертви останніми грошима, для того щоб допомогти та подарувати частину свого серця. Це набагато важливіше, ніж сам генератор, оскільки те, що йде разом з ним – це є наша польська душа, польська любов і польське серце», – зазначила Малгожата-Марія Госєвська.

Опісля зустрічі передали 10 генераторів для потреб внутрішньо переміщених осіб Львівської області. Загалом для потреб ВПО Львівщини передадуть 60 генераторів, крім того, 60 генераторів передадуть безпосередньо на передову. Кошти на них зібрали прихожани польського монастиря Ясна Гора.

«Загалом ми передамо 120 електрогенераторів, кошти на які зібрали з пожертв паломників та прихожан нашого монастиря. Перш за все вони символізують світло пам'яті в нашій постійній молитві за мир, але, знаючи, що до цього миру ще далеко, ми хочемо тут та зараз допомогти тим, хто має проблеми з електрикою. Ми передаємо генератори туди, куди неможливо доставити електрику традиційним способом, щоб було повноцінне джерело електроенергії та щоб такі люди могли забезпечувати свій побут й домівки світлом у ці найскладніші часи», – розповів настоятель монастиря Вальдемар Пастусяк.

Переглядів: 1