Максим Козицький зустрівся з Віцемаршалком одного з польських воєводств

Сьогодні, 16 січня, начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з Віцемаршалком Люблінського Воєводства Республіки Польща Збігнєвом Войцеховським.

У межах зустрічі обговорили актуальні питання транскордонного співробітництва, а також реалізацію перспективних для обох країн проєктів у міграційних та екологічних сферах.

«Перший етап робіт на переході Рава-Руська – Хребенне нам вдалося закінчити. Цьогоріч ми плануємо розпочати роботи з прокладання колії від Рави-Руської до залізничної станції у Брюховичах. Надалі цей маршрут повинен сполучати залізницею Львів та Варшаву для пасажирських перевезень між обома країнами. У разі відновлення колії Хребенне – Рава-Руська може стати найшвидшим залізничним сполученням зі Львівщини до Варшави», – зазначив Максим Козицький.

Збігнєв Войцеховський погодився, що проєкт розвитку пункту пропуску Рава-Руська – Хребенне є надзвичайно важливим та перспективним для обох країн.

«Його реалізація дасть змогу покращити економічну співпрацю між нашими країнами, а також розвинути наявні логістичні зв'язки. Також важливо створити ByPass-перехід для пришвидшення руху товарів та вантажів між Польщею та Україною. Ми робимо все можливе для безперебійного руху між обома країнами, щоб економіка України працювала попри блокади морської інфраструктури та портів. Я бажаю вам чим скорішої перемоги та такого жаданого миру, якого бажає весь польський братній народ», – наголосив Віцемаршалок.

Також під час зустрічі обговорили потенційну співпрацю в межах Європейського угруповання територіального співробітництва «Надбужжя». Основною метою діяльності якого є створення організаційно-фінансової платформи для координації транскордонного співробітництва в системі регіонального менеджменту, налагодження та підтримка співпраці у визначених сферах регіонального розвитку між його членами в межах територій басейну річки Західний Буг, а також стосовно територій, на які вплине подальша співпраця, з метою сприяння прискореному розвитку та зміцненню економічного екологічного та соціального, єднання в транскордонному просторі. Зокрема обговорили спільні пріоритетні проєкти у рамках програми транскордонного співробітництва «Польща-Україна 2021-2027» за двома напрямками: екологія та охорона здоров'я. Максим Козицький наголосив, що українська сторона готова до активної співпраці.

Переглядів: 0