Максим Козицький зустрівся з представниками організації «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка»

Обговорили перспективи співпраці для створення соціальних просторів на території громад Львівщини.

Сьогодні, 21 березня, начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький провів зустріч з директором міжнародної благодійної організації «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка» Сергієм Лукашовим. У зустрічі також взяли участь директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА Ірина Гаврилюк та менеджерка у соціальній сфері благодійної організації Наталія Кузяк.

У межах розмови обговорили перспективи співпраці у створенні соціальних просторів на території громад Львівщини.

«Дякую за ваш вклад та роботу у нашій області. Цьогоріч ми плануємо активно перетворювати бібліотеки у громадах нашої області на простори соціальної комунікації, де відбуватиметься обмін думками. Для того, щоб усі відвідувачі таких оновлених бібліотечних закладів отримували позитивні емоції не лише від читання, але від перебування також. В області є величезна мережа бібліотек та народних домів, де можна облаштовувати відповідні простори. Вкрай важливо, щоб діти Львівщини мали насичене позашкілля, в межах якого весело та з користю проводитимуть час у колі однодумців», – зазначив очільник Львівщини.

Сергій Лукашов розповів, що організація працює в основному у сфері сімейного виховання дітей, які осиротіли.

«Ми працюємо в основному у сфері сімейного виховання дітей, які осиротіли. Нашою постійною сферою роботи є створення сімейних форм виховання, поселення, а також подальший супровід молодих людей, які є нашими вихованцями. Під час війни ми допомагаємо дітям ВПО, пораненим маленьким українцям, а також допомагаємо орендувати житло дитячим будинкам сімейного типу, які перемістилися у більш безпечні райони України, щоб зменшити навантаження на громади, які їх приймають. Одним з наших аспектів роботи є оснащення дитячих просторів, які ми облаштовуємо для активного проведення часу та кращої взаємодії між місцевими дітьми та тими, яких вигнала з власних домівок війна. Це є також місцем для спілкування дорослих, що сприяє зміцненню громади зсередини. Якщо ми беремо на себе відповідальність за підтримку певних сімейних форм виховання, то ми супроводжуємо таких дітей-вихованців до 23 років», – пояснив Сергій Лукашов.

Максим Козицький повідомив, що область виділила декілька основних напрямів виховання молоді: спорт, мистецтво й культура, наука і техніка, а також туризм та патріотичне виховання.

«Саме ці напрями повинні формувати правильний світогляд для молодих жителів області. Нашим завданням є приділити цим сферам належну увагу та підсилити громади коштами і належним баченням. Ми готові та з радістю відгукнемося на запити усіх організацій, які хочуть долучитися та допомогти реалізувати це бачення для добробуту наших дітей», – зазначив Максим Козицький.

«Ми вклали 13 млн грн в такі програми, але плануємо нарощувати наш потенціал в цьому році для підтримки більшого числа дітей. Ми готові підтримувати малі громади у створенні центрів соціальних послуг, де будуть надавати не прямі послуги для дітей, а надаватимуть кваліфіковану підтримку місцевим фахівцям, які займаються соціальною підтримкою, щоб вони набували необхідних інструментів для роботи з вразливими сім'ями. Такі програми вже працюють у декількох областях України,  у Львівській також», – резюмував Сергій Лукашов.

У межах зустрічі узгодили розпочати співпрацю над облаштуванням молодіжного простору в одному з районів області, де об'єднають дітей усіх вікових груп.

Додамо, у листопаді минулого року міжнародна благодійна організація «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка» Україна та Львівська обласна військова адміністрація підписали Меморандум про співпрацю. У межах співпраці з Міжнародною благодійною організацією «Благодійний фонд «СОС Дитячі Містечка» вдалося реалізувати масштабний проєкт – у закладах культури Львівщини обладнали 8 інтерактивних кімнат: у Пустомитах, Яворові, Дрогобичі, Старому Самборі, Золочеві, Східниці, Новояворівську та Бориславі. Цьогоріч організація планує обладнати ще 10 інтерактивних просторів у закладах культури Львівщини.

Нагадаємо, минулого тижня за підтримки БФ «СОС Дитячі містечка України» у дитячій бібліотеці Яворова відкрили нову інтерактивну кімнату. Детальніше за посиланням.

Переглядів: 9