Під час зустрічі сторони обговорили подальшу співпрацю та підписали меморандум про взаєморозуміння.
Сьогодні, 24 травня, начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з регіональним директором на заході України міжнародної організації «Save the Children» Малм Верасірі. У межах зустрічі обговорили вектори подальшої співпраці в умовах військової агресії росії проти України.
Також на зустрічі були присутні: т.в.о. директора департаменту соцзахисту Львівської ОВА Роман Андрес, радниця начальника ОВА Галина Бордун, начальник відділу інновацій, професійної, фахової передвищої та вищої освіти департаменту освіти і науки ЛОВА Іван Пикус, адміністратор офісу організації «Save the Children» у Львові Марина Косякова.
«Ваша допомога є величезною та неоціненною, тому ми розраховуємо лише на продовження та розширення напрямів нашої співпраці. Нашим завданням на цей рік є повна офлайн-освіта з 1 вересня. Маємо низку шкіл, де досі є змішана форма навчання, але ми поставили перед керівниками навчальних закладів завдання створити всі умови для того, щоб навчання відбувалося лише в очному форматі. Це можливість для дітей отримати не лише належну освіту, але й спілкуватися з однолітками. Це дасть можливість батькам розуміти, що діти під наглядом, і батьки, відповідно, зможуть працювати», – зазначив Максим Козицький.
Малм Верасірі розповіла, що організація працює в країнах, де є гуманітарні кризи і продовжує надання допомоги до повного врегулювання таких викликів.
«Ми почали нашу роботу в Україні у 2016 році, але торік спектр наших завдань збільшився. Ми допомагали дітям в освітніх процесах шляхом відкриття центрів, де молодь може здобувати знання у відповідних умовах під час онлайн-навчання. У цих місцях діти відчувають безпеку та мають змогу поспілкуватися з однолітками. Також ми займаємося психологічною допомогою для дітей та облаштуванні інклюзивних просторів для дітей. Ми хотіли зустрітися з вами сьогодні, щоб отримати інформацію які сфери найбільш потребують підтримки та запропонувати, як саме ми зможемо її надати. Ми хочемо, щоб ваша команда бачила, що ми робимо, та відбувався постійний обмін думками задля реалізації нових проєктів для дітей», – підкреслила регіональна директорка «Save the Children».
Також вона запропонувала, що організація «Save the Children» долучиться до відновлення окремих бомбосховищ при закладах середньої освіти Львівщини. З цією метою Львівська ОВА надала перелік об'єктів, які потребують покращення умов для комфортного перебування наймолодших жителів області на час тривог та інших небезпек під час навчального процесу.
Очільник Львівщини також наголосив на важливості створення молодіжних центрів у громадах, де молодь зможе активно проводити дозвілля під час дошкілля.
«Ми ставимо перед собою мету створити мережу таких центрів, щоб заохочувати дітей спілкуватися між собою. Також частиною цієї ідеї є сучасні простори в бібліотеках, де вони зможуть не лише читати, але й обговорювати те, що прочитали, брати участь у майстер-класах, використовувати можливості сучасної техніки. Іншим напрямом роботи є створення технічних гуртків позашкільної освіти, адже ми провели аналіз і помітили, що в області добре розвинені спортивні та творчі гуртки, але, водночас, ми втрачаємо технічний потенціал молодого покоління. Ми робимо при школах якісні простори технічних спеціальностей, щоб діти змогли розвиватися там. Також важливим є напрям психоемоційної допомоги. Тут є два піднапрями: навчання психологів при школах та соціальних психологів і підвищення їхньої кваліфікації, а також робота консультативно-координаційних центрів, де діти та дорослі можуть отримати психологічну підтримку також. Усі ці напрями ми будемо активно реалізовувати цього року», – резюмував Максим Козицький.
За результатами зустрічі сторони підписали Меморандум про взаєморозуміння. Львівська ОВА та «Save the Children» реалізуватимуть проєкти у таких напрямах: забезпечення грошової підтримки населенню, відновлення доступу до навчального процесу, розвиток та відновлення програм охорони здоров’я, розповсюдження продуктових та непродуктових наборів, створення належних умов для дітей, надання психологічної підтримки населенню, навчання та проведення тренінгів для представників інституцій, проведення ремонтів у закладах навчання, соціальний захист та охорона здоров’я, а також дистрибуція гігієнічних наборів та участь у відновленні програм водопостачання.