Максим Козицький зустрівся з послом Мальтійського Ордену в Україні

Йшлось про посилення співпраці в освітній, медичній та соціальній сферах.

Сьогодні, 3 травня, начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з Надзвичайним і Повноважним послом Суверенного Мальтійського Ордену в Україні Антоніо Ґаззанті Пульєзе ді Котроне. Мета зустрічі – можливість посилення допомоги внутрішньо переміщеним особам, зокрема тим, які належать до найбільш вразливих категорій населення. Сторони обговорили подальшу співпрацю в освітній, медичній та соціальній сферах.

«Мальтійський Орден став одним з перших, хто допомагав жителям України, які тікали від війни. Ви безперервно працювали на пунктах пропуску та у прихистках. Також ваша організація допомагала вихованцям дитячих будинків, людям з інвалідністю і всім, хто справді потребував підтримки. З огляду на таку результативність і відкритість, ми готові напрацьовувати нові проєкти. Зокрема, будемо вдячні за підтримку ініціатив, які стосуються надання психологічної допомоги. Львівська ОВА хоче провести додаткові навчання для психологів області. Вони безперервно працюють з населенням у трьох галузях – охорони здоров’я, освіти і соціального захисту. Не кожен спеціаліст був готовий надавати допомогу українцям, які постраждали від жахів війни. Тому критично важливо, щоб вони робили це правильно», – наголосив Максим Козицький.

Він розповів про діяльність консультативно-координаційних центрів, які з ініціативи Львівської ОВА активно працюють в кожному районі області та безкоштовно допомагають усім, хто цього потребує. Для представників психологічної служби ККЦ теж планують проводити навчання.

«Завдяки якісній комунікації з ЛОВА ми маємо можливість значно ефективніше здійснювати свою діяльність. Разом ми реалізували багато корисних проєктів. Але я тут, щоб запевнити, – підтримка Ордену в майбутньому буде ще більш активною. Сфера психологічної допомоги для нас є передовою. Українці багато говорять про відбудову. На нашу думку, цей процес має стосуватись не лише фізичної відбудови міст, а й психологічної допомоги людям. Нам треба рятувати дітей, які живуть в страшних реаліях – потерпають від ракетних обстрілів, втрати близьких чи депортації у росію. Я впевнений, що ми знайдемо спосіб, щоб співпрацювати в цій делікатній сфері», – зазначив Антоніо Ґаззанті Пульєзе ді Котроне.

Окрім цього, очільник Львівщини запропонував Мальтійському Ордену долучитись до реконструкції дитячих госпіталів області. В тому чисті Західноукраїнського дитячого медичного центру, який став своєрідним хабом для дітей з усієї України. Вже цього року тут планують відремонтувати реабілітаційне відділення медзакладу. За словами Надзвичайного і Повноважного посла Суверенного Мальтійського Ордену в Україні, організація готова співпрацювати з Львівською ОВА у цьому напрямі. А також започаткувати обмін досвідом між українськими і світовими спеціалістами та стажування українських лікарів за кордоном.

В межах зустрічі Антоніо Ґаззанті Пульєзе ді Котроне вручив Максиму Козицькому медаль Ордену – за допомогу у діяльності організації в Україні від початку повномасштабного вторгнення.

Довідково:

Мальтійський орден – католицький чернечий орден хрестоносців-госпітальєрів, заснований 1099 року в Єрусалимському королівстві.

Орден є суверенним суб'єктом міжнародного права і підтримує дипломатичні стосунки з більш ніж 100 державами. В 58 країнах має власні структури, і більш як 120 країнах активно займається гуманітарною діяльністю. В 9 міжнародних організаціях (наприклад: ООН, ЄС, ЮНЕСКО, Рада Європи, WHO i UNHCR) Орден має дипломатичні представництва. Гасло Ордену – «Захист віри та служіння бідним».