Максим Козицький зустрівся з митцями Львівщини, які віддали свої твори для проєкту «Руки для МАМИ»

Сьогодні, 17 червня, начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зустрівся з митцями Львівщини, які розвивають сучасне українське мистецтво. На зустрічі очільник області вручив подяки за участь у благодійному мистецькому проєкті «Руки для МАМИ».

«Надзвичайно вдячний вам, вельмишановні художники, скульптори та діячі мистецтва за вашу працю та вклад в розвиток українського мистецтва. Кожна з ваших робіт містить не лише частину ваших сердець, але й частинку нашої країни, яку ви прославляєте на міжнародній арені власними творами. Бачачи їх, іноземці усвідомлюють наскільки наша країна є красивою та багатою на людей мистецтва, які творять культурний спадок для наступних поколінь», — сказав Максим Козицький.

Загалом в межах благодійної ініціативи провели три благодійні аукціони: у Берліні 3 червня, у Відні 5 червня та учора у Львові. У Берліні та Відні вдалося виручити з продажу 11 картин 250 тисяч гривень. А на аукціоні 16 червня у Львові – 30 тисяч євро. Кошти з продажу творів мистецтва скерують на протезування жінок, які втратили кінцівки під час артилерійських та ракетних обстрілів українських міст.

«Нам приємно не лише як свідомим громадянам України долучатися до її розбудови, але й те, що ми, як професіонали своєї справи, можемо допомогти державі у такі скрутні та водночас важливі часи. Вважаю, що кожен митець зобов'язаний говорити про Україну у творчих колах усього світу, щоб нас почули, щоб нас побачили та щоб нашу творчість могли ідентифікувати», — наголосив народний художник України Микола Шимчук.

Подяки отримали: народний художник України, графік та живописець Любомир Медвідь; народний художник України  Микола Шимчук; народний художник України Михайло Демцю; народний художник України, скульптор Василь Ярич; народний художник України Андрій Бокотей; скульптор, графік, живописець Володимир Пидляк; заслужений художник України Валерій Басанець художник-кераміст Ігор Ковалевич, заслужений діяч мистецтв України Віктор Москалюк; живописець Вероніка Чередниченко; художник Василь Максимович; художниця Лілія Студницька; художниця Богданна Пацюк; митець Макар Москалюк; художник-кераміст Ігор Береза; мисткиня Еліна Білоус; художник Володимир Богуславський; мисткиня, живописець та кераміст Людмила Богуславська; художниця декоративної кераміки Анна Лисик; заслужений діяч мистецтва України Василь Одрехівський; народний художник України Володимир Одрехівський; художник Мирон Катаран; мистецтвознавиця Ярина Шумська та  народний художник України Ігор Шумський.

У планах митців також показати твори у містах Італії, Німеччини, Канади та Сполучених Штатів Америки.

Ініціаторкою та головною організаторкою проєкту «Руки для МАМИ» є Христина Береговська. Сприяли у реалізації проєкту департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва Львівської ОВА, департамент архітектури та містобудування Львівської ОВА, депутат Львівської обласної ради Северин Хобзей, Фундація Шептицьких і Фундація «Support2402UA».

Переглядів: 0