Максим Козицький зустрівся з Координаторкою системи ООН в Україні, Гуманітарною Координаторкою Деніз Браун

Понад 2 тисячі представників різних організацій, що входять у структуру ООН, зараз в Україні, та тисячі поза її межами працюють, щоб підтримати нашу державу у боротьбі проти агресора.

Сьогодні, 22 грудня, очільник області зустрівся з Координаторкою системи ООН в Україні, Гуманітарною Координаторкою Деніз Браун. Вона вже п’ять місяців перебуває в Україні.

Деніз Браун розповіла, що більш ніж 2 тисячі представників різних організацій, що входять у структуру ООН, зараз в Україні та тисячі поза її межами працюють, щоб підтримати нашу державу у боротьбі проти агресора. Та і цього сьогодні недостатньо.

Пані координатор зазначила, що зараз основні сили Управління ООН з координації гуманітарних справ (UN OCHA) спрямовані на підтримку жителів територій, де тривають активні бойові дії. Завдання номер один – допомогти людям, які найдужче потерпають від руйнацій, завданих росією пережити зиму.

Своєю чергою Максим Козицький подякував за надану допомогу для українського населення, а також за проєкти, які реалізовують в області за підтримки ООН. Зокрема, це проєкт «Посилення стійкості громад в регіонах України» (SCRU), який впроваджується Програмою розвитку ООН за фінансової підтримки уряду Великої Британії. Також спільно з GIZ та ПРООН реалізується проєкт «Підтримка інклюзивного економічного розвитку в Україні шляхом поєднання просування експорту з регіональним розвитком та Цілями сталого розвитку».

«Щиро дякую за допомогу і нам як інституції, але перш за все людям. Тому надіємось, що і наступного року зможемо реалізувати спільні проєкти», – додав Максим Козицький.

Сторони обговорили ситуацію з ВПО, яка є сьогодні на Львівщині.

Як зазначив Максим Козицький, Львівщина серед областей, які прийняли найбільшу кількість переміщених осіб.  Сьогодні в області лише офіційно зареєстрованих мешкає понад чверть мільйона ВПО. Щодня сюди продовжують прибувати евакуаційні потяги. Ними приїжджають дедалі більше людей, які потребують особливого піклування та догляду.

Відтак серед нагальних потреб є допомога щодо забезпечення соціального захисту найбільш вразливих категорій населення, зокрема в частині створення геріатричних центрів та закладів підтриманого проживання, оскільки мережа закладів Львівщини переповнена через велику кількість людей похилого віку та з інвалідністю з числа ВПО.

Проговорили і потреби пов'язані із настанням зими та проблемами із електропостачанням, зумовлені руйнаціями ворогом енергетичної інфраструктури.

Максим Козицький висловив сподівання, що структури ООН і надалі будуть  підтримувати Україну та надавати допомогу.

Переглядів: 0