Максим Козицький зустрівся з Генеральним консулом Чеської Республіки у Львові Давідом Нови

Сторони обговорили питання, пов'язані із передачею гуманітарної допомоги, яку планують доставити на Львівщину найближчим часом, а також можливу співпрацю між чеським та українським бізнесами.

Сьогодні, 6 вересня, начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з Генеральним консулом Чеської Республіки у Львові Давідом Нови.

Очільник області вкотре подякував чеській стороні за підтримку боротьби України в умовах російської агресії, а також за велику гуманітарну місію, яку на себе взяла Чеська Республіка. Йдеться як про гуманітарну допомогу, прихисток українців, так і військову підтримку.

Зазначимо, що від початку повномасштабного російського вторгнення понад 380 тисяч українців отримали дозвіл на проживання у Чехії. Українці, які вимушено покинули свої домівки, можуть отримати матеріальну, а також безкоштовну медичну, психологічну та юридичну допомогу.

«Чехія з перших днів повномасштабної війни була і залишається вірним другом для України. Безмежно вдячні вам за допомогу – як для наших громадян, які знайшли прихисток у Чехії, так і для тих, хто сьогодні безпосередньо боронить територію нашої держави у зонах ведення бойових дій, чи потерпає від агресії росії під шквалом бомбардувань та обстрілів», - зазначив очільник області.

Як наголосив Максим Козицький, на Львівщину продовжують щодня прибувати евакуаційні потяги. Упродовж останніх місяців чимало тих, хто евакуйовується, це люди старшого віку, які потребують особливого догляду.

Очільник області зазначив, що значна кількість переселенців, тривалість воєнних дій, потреби на фронті, наближення опалювального сезону тощо – все це зумовлює те, що Львівщина і надалі потребує допомоги від міжнародних партнерів.

Так, найближчим часом наша область отримає від чеських партнерів допомогу у вигляді авто, а також медикаменти та медичне устаткування, продукти харчування, іншу гуманітарну допомогу, зібрану силами жителів Південно-Моравського краю Чеської Республіки. Додатково обговорили питання  щодо надання чеською стороною медичного обладнання для лікарень Львівщини.

Проговорили сторони і посилення співпраці між бізнес-середовищами обох держав.

Як зазначив Генеральний консул Чеської Республіки у Львові Давід Нови, наприкінці вересня на Львівщині запланували проведення українсько-чеського бізнес-форуму. Говоритимуть про співпрацю у таких галузях як: охорона здоров’я, інфраструктура, машинобудування, енергетика.

Нагадаємо, що цьогоріч також в планах ЛОВА організація торговельної місії до Чеської Республіки. До участі у ній залучатимуть підприємців машинобудівної та металообробної галузей.

Переглядів: 3