Максим Козицький зустрівся з чеським урядовим уповноваженим з питань відновлення України Томашем Копечним

Сторони обговорили напрями співпраці.

Сьогодні, 12 березня, начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся із чеським урядовим уповноваженим з питань відновлення України Томашем Копечним. Разом із ним Львівщину відвідали представники різних чеських установ та компаній, які залучені або будуть залучені до надання гуманітарної допомоги Україні.

«Дуже приємно бачити тут сьогодні друзів. Величезне дякую за все, що ви робите, зокрема на міжнародній арені, за військову допомогу, допомогу українцям, прихисток та постійну підтримку», – зазначив Максим Козицький.

«Дякую, що ми перебуваємо поміж братами. Від імені Чеської Республіки хочу подякувати вам, за те, що робите для Європи. Ми намагаємось і надалі давати вам якомога більше допомоги та хочемо довкола себе мобілізувати й інших, щоб вони також допомагали. Весь минулий рік ми збирали зброю по всьому світу, навіть коли інші країни не хотіли її давати, адже в наших інтересах, щоб ви мали чим воювати проти російської орди. Маючи добрий попередній досвід із військової допомоги, сьогодні зі мною прибула делегація, яка буде надавати гуманітарну допомогу: очищення територій, зокрема води і екології, енергетика, транспорт, охорона здоров’я. Ми підготували список неурядових організацій, які б могли допомогти Львівській області. Ми маємо знати, що ви потребуєте і що ми можемо зробити, зокрема для залучення інших сторін», – розповів Томаш Копечний.

Він додав, що чеські партнери вже надали обладнання для інтенсивної терапії для одного з медзакладів Львівщини. Наступними кроками співпраці стануть – підтримка проєкту зі створення опікового центру, банку шкіри, психологічна допомога та пластична хірургія.

Очільник області окреслив ті напрями, де сторони могли б співпрацювати. Це:

- Охорона здоров’я: підтримка на базі одного з медзакладів області діяльності Superhumans Center та створення опікового центру. Superhumans Center – це сучасна клініка з протезування, реконструктивної хірургії, реабілітації та психологічної підтримки постраждалих від війни. Окрім того, ремонт та реконструкція приміщень Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні, будівництво хірургічного корпусу на території Львівського обласного клінічного перинатального центру;

- Проєкти тергромад з очищення води;

- Реконструкція та ремонт приміщень гуртожитків навчальних закладів під житло для ВПО тощо.

По кожній галузі сторони проговорять деталі та окреслять дорожню карту.

Довідково

У жовтні 2022 року чеський Уряд затвердив програму гуманітарної, стабілізаційної, відбудовної та економічної допомоги Україні, на яку Чехія щороку в період з 2023 по 2025 рік надаватиме півмільярда чеських крон. Більша частина програми - це продовження допомоги, яку надавали минулого року. Також це продовження довгострокових зусиль Чеської Республіки щодо стабілізації та трансформації в Україні. Решта має сприяти залученню чеських компаній до відновлення країни.

Переглядів: 0