Максим Козицький відзначив переможців конкурсу імені Петра Яцика та конкурсу імені Тараса Шевченка

На базі Верхньосиньовидненського ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбулися урочистості, присвячені 100-річчю від дня народження Петра Яцика – канадського підприємця родом з смт. Верхнє Синьовидне, найбільш відомого своїм вагомим внеском у фінансування українознавства на Заході та в Україні.

З такої нагоди голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький вручив нагороди відзначив грошовими преміями від  Львівської облдержадміністрації  учнів-переможців 4-го Всеукраїнського етапу ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та 4-го Всеукраїнського етапу Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, а також працівників освіти, які їх підготували.

«Важко кількома словами описати діяльність Петра Яцика. Це людина, яка всім своїм життям та діяльністю засвідчила любов до України та всього українського. Ніколи не забував хто він і звідки навіть на чужині. Всіма своїми силами та засобами в найпрестижніших світових наукових  інституціях старався, щоб про Україну знали, любили її та досліджували.

Фактично своїм знанням та любов’ю до української мови ви продовжуєте справу великого Петра Яцика. І не даєте щоб його ім’я було забуте. І мені приємно, що саме зараз я маю змогу вітати переможців конкурсу, присвяченого Петру Яцику.  Дякую як учасникам конкурсу, які показали високий рівень знань, так і викладачам, які підготували своїх учнів до участі», - сказав у своєму вітальному слові Максим Козицький.

Переможцям та призерам конкурсів голова Львівської ОДА вручив грошові премії, а саме:

За перше місце:

• Емілії Гузій (учениці 8-го класу Стрийської спеціалізованої школи № 4 І-ІІІ ступенів) та вчителю української мови та літератури Орисі Федорович;
  • Анастасії Панчишин (учениці 9-го класу ОЗЗСО «Дублянська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Героя України Анатолія Жаловаги» та вчителю української мови та літератури Ірині Недовіз.

Зазначимо, що премії за здобуті друге та третє місця отримали ще 44 учні та їх педагоги з різних районів Львівщини.

З Канади до присутніх також приєдналися донька та онука Петра Яцика - Надія та Андрійка.

"Хоч більшу частину свого життя батько прожив у Канаді, його серце завжди було з Україною. Ми насправді дуже радіємо, що можемо разом з вами вшанувати Великого Українця, бізнесмена, благодійника і батька.Своїм життєвим прикладом, настановами та допомогою він змінив життя багатьох. Його праця і надалі приносить добрі плоди і в Україні, і в Канаді. Ми щиро дякуємо за пам'ять, пошану та урочисті святкування 100-річчя від дня народження . Нехай Петро Яцик продовжує життя у наших серцях і у наших добрих вчинках на розвиток України", - сказала пані Надія.

Також учасники заходу погасили марку з нагоди 100-річчя від дня народження Петра Яцика і поклали квіти до пам'ятника меценату.

Слід додати, що у січні цього року за рішенням сесії Сколівської міської ради школі у смт. Верхнє Синьовидне присвоїли ім’я Петра Яцика. Окрім того, реконструкція школи з добудовою проведена в межах програми Президента України  «Велике будівництво».

Довідково:

Петро Дмитрович Яцик (1921 – 2001) - канадський підприємець українського походження, меценат і філантроп, найбільш відомий своїм вагомим внеском у фінансування українознавства на Заході та в Україні.

Народився у смт. Верхнє Синьовидне (зараз - Стрийський район Львівської області). Під час Другої світової війни – співпрацював з партизанами УПА,  у 1944 році виїхав на Захід, пізніше – до Канади, де з часом створив будівельну компанію, проєктами якої забудовані передмістя Торонто та інших міст у Канаді.

Протягом свого життя вкладав кошти в історичні дослідження української історії та розвитку української мови. Серед найголовніших проєктів, фінансованих Петром Яциком – Український науковий інститут Гарвардського університету, Енциклопедія українознавства, Канадський інститут українських студій, Міжнародний конкурс знавців української мови.

1 / 9