Максим Козицький підписав розпорядження про затвердження обласного бюджету на 2023 рік

Як зазначає очільник області, те, що держава перебуває в умовах повномасштабної війни, докорінно змінило підходи до формування документа. Перш ніж затвердити цей бюджет, його виносили на обговорення у межах комісій Львівської обласної ради. У всіх обласних обранців була можливість внести конструктивні пропозиції.

Обсяг бюджету Львівської області у новому році становитиме 6,8 мільярдів гривень. Коротко про формування та на що передбачили кошти:

• Прогнозуємо у 2023 році зростання у надходженнях податків і платежів до обласного бюджету на 4%, тобто на 180 млн грн у порівнянні з очікуваним виконанням 2022 року.
  • Основну частку в надходженнях до загального фонду обласного бюджету становить податок з доходів фізичних осіб. Тут слід розуміти, що в тих реаліях, у яких ми живемо уже понад 9 місяців, основним платником цього податку є бюджетна сфера, а не бізнес, як це було до повномасштабної війни. Покладаємо надію на збільшення надходжень податків і платежів від релокованих та новостворених підприємств й тих, які отримували фінансову допомогу в межах обласної програми підтримки бізнесу.
  • На фінансування закладів освіти в обласному бюджеті передбачили 2,1 млрд грн, що на 6% більше від очікуваного виконання у 2022 році. На програму розвитку освіти з цих коштів скерували 64 млн грн.
  • На фінансування установ соціального захисту – 0,8 млрд грн (на 56% більше), з них на реалізацію програми соціальної підтримки окремих категорій громадян, зокрема внутрішньо переміщених осіб та захисників і захисниць України – 136 млн грн.
  • На фінансування установ культури та мистецтва – 0,5 млрд грн (+6%), з них на реалізацію обласних програм – 15 млн грн.
  • На фінансування установ фізичної культури та спорту – 0,2 млрд грн (збільшили на 44%), з них на реалізацію програм – 71 млн грн.
  • На фінансування закладів медицини передбачили 1 млрд грн. У порівнянні з очікуваним виконанням у 2022 році обсяг видатків галузі зменшується на 3%. Це зумовлено передачею на фінансування з державного бюджету шляхом оплати послуг патологоанатомічного бюро (з 1 січня 2023 року) та бюро судмедекспертизи (з 1 липня 2023 року).
  • Потребу у коштах на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, оплату енергоносіїв, інші захищені видатки забезпечили у повному обсязі.
  • На зміцнення матеріально-технічної бази установ соціально-культурної сфери передбачили 330 млн грн.
  • На реалізацію програми щодо підвищення енергоефективності та енергозбереження – 67 млн грн.
  • На реалізацію інфраструктурних проєктів, підтримку бізнесу та окремих військових формувань передбачили понад 280 млн грн.
  • На реалізацію програми розвитку й утримання автомобільних доріг, організації й безпеки дорожнього руху – 240 млн грн; сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства – 45 млн грн; охорони навколишнього природного середовища – 35 млн грн; розвитку й підтримки сільського господарства – 34 млн грн, охорони і збереження історико-культурної спадщини – 24 млн грн; інформатизації «Цифрової Львівщини» – 19 млн грн; з міжнародного і транскордонного співробітництва та європейської інтеграції – 17 млн грн.
  • Всього на реалізацію обласних цільових програм у 2023 році заклали 2 млрд грн. Ця сума відповідає сумі фінансування на рівні цього року.

Повномасштабна війна внесла ще одну суттєву зміну – вперше в обласному бюджеті передбачили вилучення коштів до державного бюджету – реверсну дотацію у сумі 252 млн грн. Маємо з розумінням це сприйняти, адже Львівська область, на щастя, належить до тилових, відповідно наш обов’язок підтримати державу – в економічному, соціальному та фінансовому планах.

Після затвердження місцевих бюджетів з початку нового року зможемо розпочати фінансування запланованих видатків.