Лише питання часу, коли ми зможемо відновити справедливий мир для України – звернення Президента

Напередодні, 9 травня, відзначаючи День Європи, Україна вшанувала досягнення усього світу – перемогу над нацизмом.

«Що більше люди знатимуть чесну історію, що більше бачитимуть спільне між жорстокими агресіями ХХ і ХХІ століть, то більше цінуватимуть цю послідовність. День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, а одразу за ним – День Європи, Європи як реалізованої мрії про мирний континент. І це лише питання часу, коли ми зможемо відновити сталий і справедливий мир для нашої частини Європи, для України. Це лише питання часу, коли й теперішній агресор програє, як той агресор, що програв 78 років тому, коли й російський реваншизм буде роздавлений хоробрістю наших воїнів та спільною силою вільного світу», - зазначив Президент України.

Саме в День Європи до Києва завітала Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. Разом з Володимиром Зеленським обговорили оборону нашої країни, санкційний тиск на Росію, наші політичні перспективи у європейській інтеграції.

«Є чергові хороші новини від партнерів. Із того, що можна сказати публічно: є новий оборонний пакет від Сполучених Штатів. Загальний обсяг – 1 млрд 200 млн доларів. Артилерія, захист від ракет і безпілотників терористів, інші речі для посилення наших захисників і захисниць. Дякую Президенту Байдену, Конгресу – обом партіям, – та кожній американській родині за незмінну підтримку й за американську силу, яка додає нам міцності», - наголосив Глава держави.

Володимир Зеленський подякував парламенту Франції за рішення щодо визнання терористичною російської псевдоприватної групи «Вагнер».

Переглядів: 0