Львівський ІТ-Кластер передав для Пунктів Незламності на Львівщині 50 систем Starlink

Районні військові адміністрації передадуть їх територіальним громадам.

Сьогодні, 9-го лютого, у будівлі Львівської обласної військової адміністрації Львівський ІТ-Кластер передав 50 систем Starlink на потреби Львівської області. Системи інтернет-зв'язку розподілять по районних військових адміністраціях, а вони передадуть їх територіальним громадам для розміщення  у місцевих Пунктах Незламності.

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький розповів, що загалом в області є понад три сотні Пунктів Незламності, які планують забезпечити незалежним інтернет-зв'язком.

«Ми є об'єднаними заради перемоги – саме з цим гаслом ми зібралися сьогодні тут. Надзвичайно вдячний ІТ-Кластеру за цей неоціненний подарунок. У нашій області є 324 Пункти Незламності. Сьогодні ми передаємо 1/6 від загальної кількості старлінків, якими плануємо забезпечити ці пункти. Нам це вдалося зробити завдяки зусиллям Львівського ІТ-Кластера, який продовжує допомагати як у тилу, так і на передовій. Мені приємно усвідомлювати, що у нашій області є відповідальний бізнес, який готовий підтримувати не лише військових, але і цивільних, які також працюють заради нашої перемоги», – наголосив очільник Львівщини.

Як повідомив СЕО Львівського ІТ Кластера Степан Веселовський, на закупівлю переданих систем витратили 1 мільйон 300 тисяч гривень.

«Ми намагаємося завжди надавати цільову допомогу, адже повномасштабна війна триває уже майже рік, тому ми стараємося максимально розумно розподілити наявні ресурси. Завдяки співпраці з Львівською ОВА чітко усвідомлюємо, хто потребує найбільше подібні системи резервного зв'язку та куди ми можемо спрямувати наші фонди для того, щоб покривати такі потреби. Ці Starlink є лише початком передачі подібних систем для Пунктів Незламності. Хочемо забезпечити Львівщину необхідним зв'язком на випадок можливих блекаутів», – резюмував Степан Веселовський.

Загалом, від початку повномасштабного вторгнення, Львівський ІТ-Кластер закупив та передав для військових та цивільних потреб понад 400 систем типу Starlink.

«На початку повномасштабної війни ви передали старлінки для об'єктів критичної інфраструктури області, щоб вони могли працювати за відсутності зв'язку. Ви підтримали проєкт «Vision» й напрацювали систему надточного розпізнавання людей та автомобілів, щоб подбати про безпеку жителів Львівщини. Ви доклалися до модернізації робочих місць Повітряного командування «Захід» Повітряних Сил ЗС України. Зараз маємо новий виклик – зима і pociйськi окупанти, які прицільно б’ють по енергетичних об’єктах нашої держави. На порятунок людям приходять «Пункти Незламності» й ви у цьому питанні не залишились осторонь. Дякуємо!» – Додав Максим Козицький.

Переглядів: 3