Львівські пластуни відзначили 111-ту річницю Дня Першої Пластової Присяги

Декілька сотень юнаків та дівчат зібралися, щоб урочисто скласти пластову присягу.

День Першої Пластової Присяги — щорічна пластова акція присвячена заснуванню найбільшої молодіжної організації України «Пласт», яка цьогоріч відзначає свою 111-ту річницю.

Заходи з нагоди пам’ятного дня символізують єдність пластунів по всьому світу та вірність пластовим ідеалам, традиціям та цінностям. Саме тому учора, 30 квітня, всі пластуни Львівської області від найменших до найстарших зустрілися біля пам’ятника Іванові Франку, щоб урочисто скласти присягу.

У межах заходу провели урочисті пластові церемоніали, зокрема: пов’язання хусток пташат і новаків (прийняття до пластового гуртка), складання пластової присяги, надали відзначення за вагому пластову та суспільну корисну діяльність, а також провели квест та святкову ватру.

Заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко привітав учасників та побажав успіхів у подальшому.

«Ви є тією молоддю на яку рівняються інші та яка усвідомлено і чітко йде до своєї мети. Саме Пласт плекає любов до рідної Батьківщини у серцях маленьких українців та українок. Ви є тим поколінням, яке чітко розумітиме хто є нашим ворогом, а хто допомагає нам у цей нелегкий час. Я бажаю вам лише нових звершень, постійного самовдосконалення себе та власного оточення, адже саме ви в майбутньому сформуєте вектор руху нашої країни і я переконаний, що він буде правильним», – сказав Іван Собко.

Начальник управління молоді та спорту Львівської ОВА Роман Хім‘як наголосив на важливості оранізації Пласт.

«Пласт це не лише про походи з наплічниками чи вечори біля вогнища. Це перш за все про любов до Бога, шану до власної Батьківщини та повага до батьків. Ті хто сьогодні приймають присягу повинні пам‘ятати, що вони це роблять зокрема і за тих, хто ніколи не зможе ні почути, ні прочитати – тих, хто прийшов на вічну варту. Мрійте, творіть та розвивайтеся, адже ви є представниками найбільшої та найдієвішої національної громадської організації не лише в Україні, але й далеко за її межами», – зазначив Роман Хім‘як.

Також в межах заходу Іван Собко та Роман Хім’як нагородили найактивніших пластунів подяками від імені начальника Львівської ОВА Максима Козицького.

Опісля заходу учасники поклали квіти до меморіальної таблиці Першій Пластовій Присязі у місті Львові.

Організатором заходу виступило управління молоді та спорту Львівської ОВА, КЗ ЛОР «Львівський обласний Пластовий Центр» та громадська організація «Львівська округа Пласту – Національної скаутської організації України».

Довідково:

Пластову присягу на вірність Україні вперше склали 10 юнаків у Львові 12 квітня 1912 року. Саме тому традиційно цей день вважають днем народження організації.